DREAM, AMBIENT, CZAD…

771

W najbliższy czwartek, 12 kwietnia we wrocławskiej Awarii Prądu, kawiarni zorganizowanej w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej wystąpią bardzo ciekawe zespoły, reprezentujące rosyjską scenę muzyczną – dreampopowy Blankenberge oraz ambientowy projekt Bisamråtta. Występy poprzedzi koncert wrocławskiego zespołu stoner-rockowego, noszącego nazwę, nomen omen – Prąd.

Czwartkowy wieczór w Awarii Prądu rozpocznie grupa Prąd

– bynajmniej jednak, żadna awaria nie jest przewidziana! To będzie dobry muzycznie koncert lokalnych muzyków, polecany fanom Stanisława Lema, kosmicznych pogłosów i błotnistego brzmienia.

 

Po ich występie, przyjdzie czas na ostudzenie nieco emocji i zatopienie się w długich dźwiękach stworzonych przez Władimira Luchanskiego.

Bisamråtta, bo taką nosi nazwę projekt Luchanskiego, to poszukiwanie relacji między sztuką wizualną i muzyką. Władimir tworzy swój eksperyment używając gitary, saksofonu i… thereminu. Mało znanego dzisiaj instrumentu, który jednak wywarł duży wpływ na twórczość wielu znaczących muzyków, The Beach Boys, Led Zeppelin, Jean Micheal Jarre czy Stinga. Władimir Luchanski jest również członkiem Kwartetu Siergieja Kuryokhina i innych, znaczących rosyjskich kolektywów improwizacyjnych.

Ostatni na scenie zaprezentują się Blankenberge. Pochodzą z Petersburga, gdzie tworzą swoją muzykę w klimacie shoegazu, post-rocka i dream-popu.

Ich debiutancki i pełnowymiarowy album RADIOGAZE, wydany w czerwcu 2017 roku, spotkał się z ciepłym przyjęciem i otrzymał pozytywny feedback od fanów gatunku na całym świecie.

Koncert rozpocznie serię wydarzeń kulturalnych w Awarii Prądu, które nie będą biletowane – w miejscu typowej bramki, wystawiona zostanie puszka, do której uczestnicy będą mogli wrzucić dowolną kwotę, która w całości przeznaczona będzie dla artystów. Takie finansowanie opiera się na wzajemnym szacunku i docenieniu twórczości mało znanych artystów.

Jest również rzeczą wyjątkową w skali miasta!

Zapraszamy już w czwartek, 12 kwietnia o 19.00 do Awarii Prądu, Grabiszyńska 56 (budynek ODA Firlej).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here