ROCZNICOWO

499

W środę 9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, spotykamy się w Parku Staromiejskim we Wrocławiu podczas pikniku z okazji Dnia Europy. Wydarzenie organizują Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu we współpracy z partnerami.

Interaktywne muzeum, rysowanie europejskich komiksów, fotobudka, pokaz kulinarny, warsztaty muzyczne i rowerowe, próbne wybory do Parlamentu Europejskiego, konkurs UE&JA oraz wiele innych, atrakcji czekać będzie na uczestników pikniku, który rozpocznie się o godzinie 10:00 w Parku Staromiejskim we Wrocławiu. Nie zabraknie także stoisk gier, zabaw i stoisk informacyjnych przygotowanych przez organizatorów oraz partnerów wydarzenia.

Wiele z tegorocznych atrakcji inspirowanych jest obchodzonym w 2018 roku Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, kampanią informacyjną Komisji Europejskiej pt. UE&JA oraz zaplanowanymi na przyszły rok wyborami do Parlamentu Europejskiego. W czasie pikniku każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł wejść do specjalnie przygotowanego lokalu wyborczego i zadecydować, którą z atrakcji zakończą się obchody Dnia Europy we Wrocławiu. Uczestnicy otrzymają karty do głosowania, a demokratycznie podjętą decyzję przedstawi komisja wyborcza.

Jak Unia Europejska wpływa na nasze życie? Co zyskujemy dzięki unijnym regulacjom? Możemy się tego dowiedzieć uczestnicząc w zabawie UE&JA, przygotowanej przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej. Wystarczy odnaleźć specjalnie oznakowane stoiska, odpowiedzieć na pytania związane z aktualnymi programami lub priorytetami UE, aby otrzymać nagrody. Każdy uczestnik Pikniku Europejskiego, który zrobi sobie zdjęcie w fotobudce i weźmie udział w konkursie UE&JA, będzie miał szanse poznać, jak Unia Europejska wpływa na życie młodych Europejczyków.

W nawiązaniu do obchodzonego właśnie Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego w Parku Staromiejskim nie zabraknie także atrakcji prezentujących dziedzictwo kulturowe Europy. Warsztaty szycia piórników, interaktywne muzeum czy drukarska prasa pozwolą na zapoznanie się z jego bogactwem.

Równolegle z piknikiem odbędzie się również debata „Z Widokiem na Europejski Rok Dziedzictwa kulturowego”. Spotkanie w Domu Europy przy ul. Widok 10 we Wrocławiu rozpocznie się o godzinie 10.45.

Piknik Europejski, Park Staromiejski we Wrocławiu, godz. 10.00-14.00, wstęp wolny.

(kepr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here