Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu

858

Piknik Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu to ciekawe inicjatywy, lokalni artyści, projektanci i producenci, przegląd wrocławskich atrakcji, inspirujące warsztaty, dyskusje i konkursy – wszystko to podczas pikniku Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu, który odbędzie się już po raz dziewiąty 16-17 czerwca.

Imprezie będzie przewodniczyć motyw 71. Dlaczego to tak ważna dla wrocławian liczba?
Dlaczego 71?
Choć telefony stacjonarne odeszły do lamusa, w pamięci wrocławian wciąż 71 oznaczać będzie ich miasto. To coś więcej niż numer kierunkowy. To symbol, który stał się swoistą subkulturą. Przez lata był wykorzystywany między innymi w graffiti czy hip hopie, a także w raczkujących jeszcze mediach społecznościowych – jako synonim Wrocławia.

Tu chce się żyć
Miasto, w którym chce się żyć i mieszkać. Co tak naprawdę oznacza fakt, że chcemy w nim przebywać? To doskonała znajomość dzielnic i lokalnych atrakcji, które pozwolą zagospodarować każde popołudnie. To świadomość, że ma się w pobliżu zaprzyjaźnionych projektantów, twórców, szewców, krawców czy producentów, którzy pomogą nam uporać się z każdym problemem. To przede wszystkim poznanie ludzi robiących dobre rzeczy oraz mających ciekawe pomysły i odwagę, by je realizować.

Coraz więcej mówi się dziś przecież o idei sąsiedztwa opartego na bezpośrednich relacjach, w oddaleniu od technologii. O ludziach, którzy decydują się pisać własną historię i nie boją się rzucić na głęboką wodę. O kontekstach, ciekawości, poszukiwaniu nieszablonowych rozwiązań i unikatowych inicjatyw, o których nierzadko jeszcze mało ludzi słyszało, ale od razu zostały przyjęte z entuzjazmem.

Poznać Wrocław od podszewki
Wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich stawia sobie za cel dbałość o to, by stolica Dolnego Śląska była miastem przyjaznym do życia, zasobnym w ośrodki kulturalne i miejsca pracy. To właśnie z tego powodu PZFD już po raz dziewiąty organizuje piknik Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu, na którym będzie można poznać ciekawe lokalne inicjatywy. Na uczestników wydarzenia czekać będą liczne atrakcje: animacje dla dzieci, loterie, warsztaty, spotkania i debaty. Ci, którzy poszukują wymarzonego mieszkania, będą mogli porozmawiać z deweloperami, poznać wrocławską ofertę, a także skorzystać z wyjątkowych rabatów.

– To właśnie z tego powodu chcemy dać głos tym, którzy zajmują się tu ciekawymi rzeczami. Piknik, który organizuje Polski Związek Firm Deweloperskich, ma pokazać, że miasto, w którym chce się mieszkać, to takie, które znamy od podszewki. To nie tylko sypialnia, lecz także miejsce, w którym żyjemy, poszukujemy pomysłu na spędzenie czasu, nawiązujemy bliskie relacje. Liczymy, że na wydarzenie przyjdzie wiele osób, które chcą lepiej poznać Wrocław i zobaczyć w nim miejsce, w którym warto zostać na dłużej – opowiada Justyna Ożóg z wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Piknik Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu to okazja do zapoznania się z ofertą deweloperów budujących mieszkania i osiedlowe centra handlowe, lokalnych producentów i instytucji kulturalnych, a także dziełami projektantów i artystów. – Podczas pikniku chcemy zaprezentować warte poznania inicjatywy i lokalnych projektantów, zorganizować różnorodne warsztaty i dyskusje, jak również przedstawić wrocławskie osiedla. W programie przewidzieliśmy liczne atrakcje, między innymi poranne zajęcia z jogi i nordic walking, konkursy i animacje dla dzieci – mówi Ożóg.

Gdzie i kiedy?
Wydarzenie odbędzie się w weekend 16–17 czerwca 2018 roku w godzinach 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-16.00 (niedziela). Zostanie zorganizowany na Pergoli oraz we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej 1. Wstęp na piknik jest bezpłatny. Szczegółowe informacje o programie będą aktualizowane na stronie internetowej: www.zyjimieszkaj.pl.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWrocławskie animowanie
Następny artykułNIEME Z MUZYKĄ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here