LADIES’ GITARATON – GITARATON KOBIET!

319

Właśnie pod taką nazwą startuje już piąta, jubileuszowa edycja, Milickiego Maratonu Gitarowego, pod patronatem Brzmienia Miasta. W tym roku w całości poświęcona Kobietom. Podczas trzech dni festiwalowych odbędą się koncerty, warsztaty gitarowe i Szkolny Konkurs Gitarowy dla uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Miliczu.

Gwiazdami festiwalu będą wybitne polskie artystki: gitarzystka ANNA CHORĄŻYCZEWSKA z zespołem Erlendis, basistka młodego pokolenia KINGA GŁYK wraz z zespołem oraz gitarzystka i pedagog ANNA PIETRZAK solo.

Warsztaty prowadzone przez nasze artystki: Annę Chorążyczewską i Annę Pietrzak jak co roku przeznaczone są zarówno dla uczniów Szkoły Muzycznej w Miliczu jak i dla przyjezdnych uczniów z innych Szkół i ośrodków kultury.

Wszystkie koncerty odbędą się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym KOM przy ul. Dąbrowskiego 3 w Miliczu. Organizatorzy GITARATONU, po bardzo dobrze przyjętej zeszłorocznej edycji, już po raz drugi zdecydowali się skorzystać z sali obiektu. Kameralna, klubowa atmosfera i nowoczesne wnętrze sprawiają, że zarówno artyści jak i publiczność będą czuli się komfortowo podczas festiwalu.

Organizatorami festiwalu są: Szkoła Muzyczna I Stopnia w Miliczu, Stowarzyszenie STO2, i Gmina Milicz. Głównym inicjatorem i Dyrektorem Artystycznym GITARATONU jest gitarzysta i pedagog SM I Stopnia w Miliczu LESZEK ZALESKI. Od pierwszej edycji patronat nad wydarzeniem sprawuje Piotr Lech – Burmistrz Gminy Milicz, a patronatem medialnym obejmują: Dolnośląski Portal Kulturalny Brzmienie M, gazeta internetowa BRZMIENIE MIASTA, Telewizja Powiatu Milickiego, Głos Milicza i Gazeta Piastowska.

Wszystkie koncerty, od niedzieli, 10 marca, do wtorku, 12 marca rozpoczną się o godz. 18.00.

WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here