Świebodzki OFF

500

Już drugi sezon Teatr Polski we Wrocławiu realizuje projekt Świebodzki OFF, w ramach którego na Scenie na Świebodzkim prezentowane są spektakle teatrów alternatywnych. Regularność przedstawień sprawia, że jest to obecnie jedyna „repertuarowa scena offowa” w Polsce.

Projekt Świebodzki OFF obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej teatrów alternatywnych w regionie i szerzej w Polsce. Artyści, którzy zgłaszają chęć współpracy z Teatrem Polskim we Wrocławiu, proponują oryginalne, często wizjonerskie przedstawienia, które na pewno znajdą odbiorcę w ramach offu. Obecnie planowany jest panel dyskusyjny, podczas którego określimy kierunki, w jakim wrocławski off będzie się rozwijać. Spotkanie będzie mieć miejsce w drugim kwartale tego roku, a do udziału w nim zapraszamy najbardziej znaczących przedstawicieli nurtu offowego w Polsce.

Ponadto trwają rozmowy, by w ramach nurtu przygotować spektakl polsko-niemiecki we współpracy z Gerhart Hauptmann-Theater Gorlitz-Zittau.

Świebodzki OFF wydaje się innowacyjnym i unikatowym projektem w skali naszego kraju, chcemy zwrócić Państwa uwagę na działania Teatru Polskiego we Wrocławiu w tej materii.

Scena na Świebodzkim w tym sezonie proponuje widzom naprawdę mocną ofertę:

Jak wytresować Dinożarła, 27 i 28 marca godz. 10.00 oraz 24 i 25 kwietnia, godz. 10.00

Teatr OtoTo zaprasza na gościnne pokazy komedii familijnej „Jak wytresować Dinożarła”.

Podróż w czasie? To możliwe! Zabierzemy Was do czasów prehistorii! Spotkacie tam Jaskiniowca, który dla swej Kobiety upoluje praktycznie wszystko oraz prawdziwego Dinozaura, który upoluje praktycznie wszystko, co upolował Jaskiniowiec. Czy dwójce bohaterów uda się poskromić olbrzyma? I w końcu coś zjeść? Przekonajcie się sami!

Klatka z łez, 27 i 28 kwietnia, godz. 19.00

„Klatka z łez” to spektakl inspirowany dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane pt. „Psychoza 4.48” i”Łaknąć”. Artyści poprzez taniec starają się odpowiedzieć na pytanie, do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje. Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie „życie” z przyzwyczajenia? Wrocławski Teatr Tańca powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie można zobaczyć ośmiu doskonałych tancerzy z wieloletnim doświadczeniem pracy na scenach w kraju i za granicą (m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luksemburgu, Estonii).

(tp)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŚląskie Niebo…
Następny artykułTeatr Polski zaprasza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here