Ukryte pod S3

121

Osoby goszczące w murach legnickiego Muzeum,  mogą zapoznać się z najnowszymi znaleziskami archeologicznymi, które zostały wydobyte na światło dzienne w trakcie badań związanych budową nowej drogi ekspresowej.

Wystawa „Drogą S3 w przeszłość. Odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017” jest pokłosiem serii badań archeologicznych, dokonanych na odcinku między Bolkowem, Jaworem, Legnicą i Lubinem, w związku z budową drogi S3. Prowadzone na tym terenie prace budowlane, pozwoliły równocześnie na przeprowadzenie na tym terenie największych od dziesięcioleci prac o charakterze archeologicznym. W ich trakcie doszło do wielu niespodziewanych, wręcz sensacyjnych odkryć, a sama ilość pozyskanych wówczas obiektów (kilkadziesiąt tysięcy różnego rodzaju zabytków) zarysowuje, jak owocne okazały się te działania.

 Ekspozycję w siedzibie Muzeum Miedzi (wejście od ul. św. Jana)  można zwiedzać do końca maja. Za organizacje wystawy odpowiada archeolog i pracownik Muzeum Miedzi w Legnicy – dr Tomasz Stolarczyk.

(mż)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here