KONKURS „PŁYTOWY DEBIUT 2016 ROKU”

1533

Konkurs „Płytowy debiut 2016 roku” to artystyczna inicjatywa Dolnośląskiego Portalu Kulturalnego „Brzmienie M”, we współpracy z wieloma niezależnymi wydawnictwami i instytucjami muzycznymi, mająca na celu wyróżnienie artystów, zespołów i pojedynczych wykonawców reprezentujących różne style muzyczne, za ich twórczość, promocję artystyczną oraz sprzedaż ich debiutanckich płyt w 2016 roku.

Od 1 stycznia do 20 marca 2017 roku, organizatorzy konkursu zapraszają do jego udziału najlepsze zespoły debiutujące płytowo na niezależnej scenie dolnośląskiej, opolskiej i lubuskiej w 2016 roku. Nagrody przyznawane będą dla zespołów i wykonawców zróżnicowanych muzycznie (blues, rap, hip-hop, pop, rock i inne). Koncert finałowy laureatów odbędzie się na scenie klubowej w jednym z wybranych miast (Wrocław, Jelenia Góra, Zielona Góra, Wałbrzych, Opole).

W uroczystej Gali Finałowej na scenie klubowej wystąpi trzech wybranych i wyróżnionych przez Jury Konkursowe laureatów, reprezentujących swoje style muzyczne. Zwycięzcy konkursu „Płytowy Debiut 2016 roku”, otrzymają nagrodę finansową, dyplomy, wyróżnienia i złotą płytę. Nagrody przyznawane będą między innymi za promocję zespołu, sprzedaż swoich płyt w strefie niezależnej oraz ogólne walory muzyczne prezentowanej płyty. Nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane są przez Organizatora oraz sponsorów.

Patronat nad tym wydarzeniem obejmują największe dolnośląskie, opolskie i lubuskie media i wydawnictwa muzyczne.

Organizatorzy: Media Brzmienie M  – Dolnośląski Portal Kulturalny, Fundacja Centrala
Patronat honorowy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Partnerzy wydarzenia: biznes-music.pl, Mediama, Polisz Czart, Telewizja DTV24.tv

Kontakt, informacje, e-mail: fundcentrala@gmail.com

Formularz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here