Do Polskiego

251

Teatr  Polski we Wrocławiu  do końca  czerwca intensywnie pracuje  i zaprasza  na spektakle.

Ożenić się nie mogę

15 czerwca, Scena im. J. Grzegorzewskiego, godz. 19.00

Aleksander Fredro zaprasza do domu pana Gdańskiego. Spotkamy tam egzaltowaną panią Gdańską, która ma co nieco do ukrycia, córkę Gdańskiego, jego przyjaciół, wroga – dawnego kochanka żony, który jest mężem jego córki… Dziennikarzy, celebrytów, jednym słowem istny magiel towarzyski. Naprawdę doskonała zabawa w doborowej obsadzie.

 

 

LAS (nurt Świebodzki Off)

14 czerwca, Scena na Świebodzkim, godz. 19.00

Autorski monodram muzyczno-wokalny Angeliki Pytel z muzyką Violet Ultra. Spektakl z muzyką elektroniczną na żywo.

Historia dziewczyny zagubionej w świecie, w którym buty same tańczą, tajemnicy lasu zamieszkałego przez roje motyli strzeże drwal, wanna zaś napełnia się morską wodą.

W rzeczywistości konsumpcyjnej, przywołując słowa Ericha Fromma, „człowiek nie jest już zainteresowany swoim życiem i szczęściem, lecz tym, aby być chodliwym towarem”. Spektakl „LAS”jest opowieścią o dziewczynie, która wypisała się z tej wymuszonej konkurencji.

 

 

Wyniosła (nurt Świebodzki Off)

16 czerwca, Scena na Świebodzkim, godz. 19.00

Istotą spektaklu jest próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu.

Spektakl został wzbogacony o fragmenty poezji, cytaty z poezji Janiny Wójcickiej, Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, zbudowane na zasadzie kolażu słownego.

 

 

Filadelfijska Opowieść

18-19 czerwca, Scena Kameralna, godz. 19.00

Swing, swing i jeszcze raz swing. Roztańczony romans, który przenosi nas w świat amerykańskiej socjety lat 30. dwudziestego wieku. Miłość, rodzina, pieniądze, zazdrość, skrywane uczucie i oczywiście happy end w prawdziwym hollywoodzkim stylu – bawcie się dobrze!

 

 

Bracia Karamazow

21-22 czerwca, Scena im. J. Grzegorzewskiego, godz. 19.00O

Fiodor Dostojewski zdziera z nas maskę i obnaża nasze dusze. Miłość, zazdrość, pieniądze w tle, obłuda, rosyjska duma i wódka… Zbrodnia, za którą odpowiada wiele osób, ale odpowiedzialność ponosi tylko jedna, czy właściwa? Kto naprawdę popełnił zbrodnię?

(is)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here