WIĘKSZY POWERADE WYSTARCZY NA DŁUŻSZY TRENING

1020

Polacy trenują częściej, dłużej i intensywniej. Aby odpowiedzieć na potrzeby konsumentów i zapewnić odpowiedni poziom nawodnienia ich organizmów napój izotoniczny Powerade będzie teraz dostępny w większych butelkach o pojemności 0,7l. To ilość wystarczająca na około 90-minutowy wysiłek.

Sport stał się nowym stylem życia dla wielu osób. Na starcie największych imprez biegowych staje kilka, a nawet kilkanaście tysięcy uczestników. Wg sondażu CBOS, 66% ankietowanych uprawiało sport bądź aktywność fizyczną na przestrzeni roku, a 40% robiło to regularnie*. Trzy najczęściej uprawiane przez Polaków dyscypliny to bieganie, jazda na rowerze oraz piłka nożna.

Zwiększona aktywność fizyczna to jednocześnie zwiększone zapotrzebowanie na płyny oraz elektrolity, które wydalane są wraz z potem. Na każdą godzinę treningu tracimy litr wody oraz 3 gramy elektrolitów. Przy intensywnym wysiłku straty są nawet 2-3 razy większe. Postępujące odwodnienie niekorzystnie wpływa na formę sportowca, bowiem utrata nawet małej ilości (tj. 1-2% masy ciała) powoduje pogorszenie wydolności fizycznej. Znaczący ubytek może doprowadzić nawet do zagrożenia zdrowia i życia.

Odpowiadając na zwiększone zapotrzebowanie konsumentów, producent zwiększa pojemność popularnego napoju sportowego Powerade. W drugiej połowie września na półkach pojawi się nowa, większa butelka o pojemności 0,7 litra. Zastąpi ona dotychczasowe – półlitrowe – opakowanie. 700 ml to ilość wystarczająca na około 90-minutowy trening, bowiem jak radzi Robert Korzeniowski, czterokrotny Mistrz Olimpijski w chodzie oraz ambasador marki Powerade w Polsce – Aby utrzymać wydolność podczas treningu powinniśmy przyjmować napoje izotoniczne co 15-20 min w porcjach 120-180 ml.

Napój Powerade w nowym większym opakowaniu dostępny będzie w 4 znanych już konsumentom smakach: Mountain Blast, Orange, Lemon oraz Cherry i zastąpi dotychczasowe półlitrowe opakowanie. Większa o 40% butelka nie oznacza jednak wyższej ceny. Powerade będzie kosztował mniej niż dotychczas. Sugerowana cena jaka pojawi sie na półkach sklepowych wyniesie 3,59 PLN za napój.

(havas)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPATRYCJA KAMOLA JAZZ BAND
Następny artykułTRELA WE WROCŁAWIU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here