Przedszkolaki na Oporów

486

Fundacja Oświatowa Sollers Expert powstała w celu umożliwienia wszechstronnego rozwoju dzieciom od wieku przedszkolnego do liceum. Jako Fundacja opracowaliśmy autorskie koncepcje edukacyjne dostosowane do wymagań współczesnych dzieci ale uwzględniające podstawę programową zgodnie z rozporządzeniem MEN.

Inspiracją nadania nazwy było łacińskie słowo „sollers”, które w języku polskim oznacza: inteligentny, sprytny, zdolny. Takie są właśnie nasze dzieci, nasi uczniowie i takich chcemy kreować. Jesteśmy wizjonerami zakochanymi w edukacji. Chcemy ją zmieniać i tworzyć na nowo – nowatorską, podążającą za uczniami, zindywidualizowaną – tworzymy miejsca do nauki w innowacyjny, alternatywny sposób, pracujemy nad wyrównywaniem szans w dostępie do edukacji, świadczymy usługi szkoleniowe, zapewniamy opiekę psychologiczno – pedagogiczną.

W ramach Fundacji Oświatowej Sollers prowadzimy Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Sollers, Niepubliczne Przedszkole „Obieżyświat” Centrum Nauki Metodą Montessori, Multisensoryczną Salę Zabaw z 3 – piętrowym Małpim Gajem oraz w przygotowaniu mamy Niepubliczną Szkołę Podstawową.

Niepubliczne Przedszkole „Obieżyświat” Centrum Nauki Metodą Montessori powstało z myślą o młodszych dzieciach. Jest to miejsce, które uwzględnia różnice indywidualne, chęć twórczego działania, a przede wszystkim kompleksowy rozwój osobowości dziecka. Poprzez odpowiednio dobrane narzędzia umożliwiamy dzieciom wszechstronny rozwój, zarówno jeśli chodzi o kompetencje kluczowe, jak i o kompetencje społeczne. Aby nie narzucać rodzicom okresów urlopowych, nasze przedszkole pracuje cały rok, w godzinach 6.30 do 17.00. Nasze dzieci mają czas na pracę indywidualną z materiałami montessoriańskimi, jak i na tak ważne w obecnych czasach kształtowanie się empatii. Współpracują w grupach, szanują otoczenie. Z myślą o aktywności sportowej połączonej z zabawą posiadamy duży, własny, zewnętrzny plac zabaw ale i stworzyliśmy trzypiętrowy tzw. małpi gaj, czyli naszą „Krainę Przygód” w sali zabaw. Aktywność fizyczna jest kluczowym elementem rozwoju dziecka, dlatego umożliwiamy to i udostępniamy nie tylko naszym przedszkolakom, ale również dzieciom z zewnątrz. Wprowadziliśmy również zajęcia z jogi i mindfulness, ponieważ uważamy, że w dzisiejszych mocno przebodźcowanych czasach, umiejętność koncentracji i skupienia jest kluczowym i niezbędnym elementem.

Naszym zadaniem jest zapewnienie dzieciom samorealizacji i aktywnego odkrywania swoich możliwości. Dzięki różnorodnym zajęciom dydaktycznym i edukacyjnym, z elementami pedagogiki Montessori dzieci rozwijają takie umiejętności jak: komunikacja z innymi i wyrażanie własnych potrzeb, kreatywne rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie oraz umiejętność współdziałania. Wspólnie budujemy mosty zamiast murów. Nasze przedszkole wyróżnia się również tym, że posiadamy oprócz dużego, zewnętrznego placu zabaw, ogród, w którym dzieci uczą się dbania o rośliny, siania, sadzenia i obserwacji, ale również smakowania własnych upraw. Kształtowanie motoryki nasze dzieci ćwiczą między innymi na zajęciach z szycia, a świat przyrody poznają również na warsztatach biologiczno – chemicznych. Zapoznajemy małego człowieka z historią i dziedzictwem światowym, kulturą narodową i regionalną. Dzieci wzbogacają swoją wiedzę o świecie, rozwijają swoją wrażliwość, kreatywność i tolerancję. Propagujemy edukację prozdrowotną i postawę proekologiczną. Rozwijamy ich zainteresowania o problemy globalne. Dzieci wdrażane są do troski o własne zdrowie i aktywności poznawczej i ruchowej w naturalnym otoczeniu. Kształtują szacunek do przyrody. Uczą się odpowiedzialności za siebie i za drugiego człowieka oraz za cały świat. Kreujemy wspólnie z rodzicami człowieka, który odkrywa swoje pasje i dąży do samorozwoju. Na każdym kroku wspieramy aktywność dziecka w myśl słów Marii Montessori: „pomóż mi to zrobić samemu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here