Dobry czas Error Label

734

Wrocławski Error Label może zaliczyć ten rok do udanych. Sporo koncertowego grania, sukcesy na imprezach konkursowych, epka, clip. No i listopadowy sukces: wygrana w jeleniogórskich eliminacjach do finału Ligi Rocka w 2020 roku.


Epka wyszła w kwietniu, potem w sierpniu pojawił się debiutancki klip z „On the Road” (powoli zbliża się do dwóch tysięcy odsłon).

 

https://www.youtube.com/watch?v=o1Ox5qt7sl0&fbclid=

 

– Error Label to zespół założony w 2016 r. we Wrocławiu przez gości wychowanych i obracających się na klasycznym metalu, stonerze i hard rock’u – mówi Łukasz Makowski. – Wszytko to wrzucone do jednego kotła uformowało styl Error Label – podkręcenie ognia w hard rockowym piecu przez jeszcze więcej mocy i mięsa, ale nie przekraczając granicy metalu spowodowało, że dostajemy połączenie mocnych, bujających i tłustych riffów z konkretną dawką energii. W kwietniu 2019 r. wydaliśmy debiutancką EP „Rust”, na której znajdują się cztery autorskie utwory. W maju zajęliśmy drugie miejsce na  głogowskim festiwalu Rock May Festiwal.

 

Słuchając ekipę E-label docenić warto intensywne, pełne brzmienie, choć to tylko robota sekcji rytmicznej i jednej gitary. Ciężkie granie zadowoli słuchaczy z sentymentem wspominających hard rockową klasykę z lat 70. ubiegłego wieku, ale ja usłyszałem w muzyce Error Label także trochę brudów z Seatlle Sound. Za czystym metalem nie przepadam, ale miks wrocławskiej ekipy jest interesujący.

Aktualny skład Error Label:
Łukasz Makowski – gitara
Ryszard Kostrubiec- bębny
Marcin Piechota – bass (od listopada 2019)
Przemek Babiec – wokal

Error Label na próbach pracuje intensywnie. Materiału ma spokojnie na dwie płyty, więc zapewne coś sie wkrótce może ukazać, choć wolą przede wszystkim granie koncertowe (najbliższe 13 grudnia we Wrocławiu – klub Liverpool przy Świdnickiej).

Marek Szpyra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here