Piękny i Bestia

45

On piękny, ona – bestia… do tytułu znanej baśni w przewrotny sposób odwołują się artyści, których prace obejrzeć można na legnickiej wystawie głównej 7. edycji European Glass Festival.

Kto jest dziś delikatniejszy, bardziej subtelny, czym jest kobiecość i męskość? Temat jest na czasie, bo jeszcze nigdy w historii tak szybko nie zmieniało się podejście do społeczno-kulturowych ról kobiet i mężczyzn. Wydaje się, że jako społeczeństwo wyzwalamy się ze stereoptypów, dając sobie wzajemnie przestrzeń do rozwoju w dziedzinach tradycyjnie zarezerwowanych dla jednej bądź drugiej płci. Z drugiej strony – wciąż budzi to emocje i kontrowersje.

W tym roku na wystawie „Piękny i Bestia” zobaczymy prace wybitnych artystów z całego świata zajmujących się szkłem artystycznym. Będą to m. in. Yoshiko Okada (Japonia), Lars Widenfalk (Szwecja), Merle Kannus (Estonia) czy Richard Meitner (USA).

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Piękny i Bestia”, która jest wizytówką 7. edycji Festiwalu i stanowi wyjątkową okazję do przyjrzenia się współczesnemu szkłu artystycznemu. Wystawa jest czynna do 1 lutego.2020

Europejski Festiwal Szkła „Piękny i Bestia”

Galeria Sztuki (Pl. Katedralny 1)

wstęp wolny, org. Galeria Sztuki, Fundacja Fly with Art, Galeria BB

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŚwiąteczne warsztaty
Następny artykułDzieła Witelona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here