Piękny i Bestia

303

On piękny, ona – bestia… do tytułu znanej baśni w przewrotny sposób odwołują się artyści, których prace obejrzeć można na legnickiej wystawie głównej 7. edycji European Glass Festival.

Kto jest dziś delikatniejszy, bardziej subtelny, czym jest kobiecość i męskość? Temat jest na czasie, bo jeszcze nigdy w historii tak szybko nie zmieniało się podejście do społeczno-kulturowych ról kobiet i mężczyzn. Wydaje się, że jako społeczeństwo wyzwalamy się ze stereoptypów, dając sobie wzajemnie przestrzeń do rozwoju w dziedzinach tradycyjnie zarezerwowanych dla jednej bądź drugiej płci. Z drugiej strony – wciąż budzi to emocje i kontrowersje.

W tym roku na wystawie „Piękny i Bestia” zobaczymy prace wybitnych artystów z całego świata zajmujących się szkłem artystycznym. Będą to m. in. Yoshiko Okada (Japonia), Lars Widenfalk (Szwecja), Merle Kannus (Estonia) czy Richard Meitner (USA).

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Piękny i Bestia”, która jest wizytówką 7. edycji Festiwalu i stanowi wyjątkową okazję do przyjrzenia się współczesnemu szkłu artystycznemu. Wystawa jest czynna do 1 lutego.2020

Europejski Festiwal Szkła „Piękny i Bestia”

Galeria Sztuki (Pl. Katedralny 1)

wstęp wolny, org. Galeria Sztuki, Fundacja Fly with Art, Galeria BB

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDbajmy o siebie
Następny artykułDzieła Witelona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here