MAGIA DLA CIAŁA

1067

Mamy coraz większą świadomość, że od nas  samych bardzo wiele zależy czy będziemy zdrowsi. Dbając o dobrą kondycję nie zapominamy o diecie, ale przede wszystkim o odpoczynku dla przemęczonego organizmu. A odpoczywać powinniśmy korzystając z pomocy fachowców.

– Jesteśmy salonem odnowy i kosmetyki naturalnej – mówi Anna Hunker, właścicielka  salonu „Magia dla Ciała” w Wysokiej, tuż przy  Ołtaszynie i Partynicach. – U nas można odpocząć pod okiem wysoko kwalifikowanych fizjoterapeutek.  Co oferujemy? Na przykład masaż Ma-uri, który  wśród  mieszkańców naszych osiedli może  nie być powszechnie znany, a jest fascynującym i  bardzo rozwijającym masażem.

Definicja

Co to jest Ma-uri?  Najlepiej sprawdziću źródeł. Trenerzy Instytutu Ma-uri  piszą:

MA-URI jest duchową ścieżką rozwoju świadomości i podnoszenia poziomu o sobistej mocy poprzez pracę z ciałem, taniec medytacyjny, świadomą intencję i praktykę zasad wywodzących się z pradawnej mądrości polinezyjskich nawigatorów.

MA-URI jest sztuką uzdrawiania, która posługuje się specjalnym masażem i metodami pracy z ciałem (MA-URI Bodywork), w celu poszerzania zakresu osobistej wolności. Dzieje się to na skutek uwolnienia stresu fizycznego, emocjonalnego i duchowego i zestrojenia ze swoją Pełnią.(…)

Nazwa MA-URI  stworzona została przez Hemiego Foxa w 1991 roku z myślą o zdefiniowaniu nowoczesnego, holistycznego systemu uzdrawiania, który ma swe korzenie w pradawnej filozofii polinezyjskich przodków. Jak wszystkie wyrazy w języku polinezyjskim, tak i słowo MA-URI kryje wiele poziomów znaczeń, zakodowanych w każdej sylabie i w każdej możliwej kombinacji spółgłosek i samogłosek. Jedno ze znaczeń to ‚potomkowie wolni od zakazów’, inne – ‚potomkowie białego światła’.

Pierwsze znaczenie wskazuje na nadrzędny cel MA-URI, jakim jest wewnętrzna wolność od ograniczeń, starych wzorców reakcji i przekonań. Drugie znaczenie mówi o legendarnym duchowym źródle MA-URI, o mitycznych przybyszach z konstelacji białego światła czyli Matariki (polinezyjska nazwa Plejad), którym według wierzeń, zawdzięczamy wiedzę ukrytą-hunę.

Taniec

Masaż MA-URI  to niewątpliwie sztuka. I nie chodzi tylko o to, że oglądając  przy pracy  masażystę   mamy wrażenie, iż  jest to piękny taniec, który  z powodzeniem  mógłby być prezentowany w salach koncertowych. Tym bardziej, że nieodłącznym elementem jest spokojna, relaksacyjna muzyka. Taniec ma swoje korzenie w tradycji hawajskich masaży świątynnych.

Zakres działałania Ma-uri jest bardzo szeroki. Anna Hunker mówi o dotarciu także do świadomości, uwolnieniu fizycznego stresu i bólu, aby w końcu przywrócić osobę do stanu naturalnej witalności i harmonii.   Ale taki masaż w pewnym sensie rozjaśnia umysł, a to przecież może pomóc w podejmowaniu sensowniejszych decyzji w codziennym życiu. Po masażu klient zwykle odczuwa głęboki relaks, przypływ sił witalnych, większą kreatywność, większą odwagę. Na poziomie fizycznym masaż wpływa korzystnie na poprawę krążenia krwi i limfy, lepszą koordynację półkul mózgowych. Zwiększa siły odpornościowe organizmu, elastyczność mięśni, więzadeł i stawów. Reguluje poziom hormonów i procesy przemiany materii.

Na poziomie

W Magii Dla Ciała pracują profesjonalistki, absolwentki fizjoterapii. Także  materiały  wykorzystywany choćby przy usługach kosmetycznych to najwyższa światiowa marka: firmy

Massada i Ten Cosmetics

Ten poziom doceniają klienci:

MAGIA DLA CIAŁA to miejsce gdzie wspaniale się zrelaksujesz w natłoku codziennych spraw. Jestem z zawodu tancerką baletu i w teatrze, ale nie tylko, miałam okazję poznać pracę wielu masażystów. Na razie nikt nie dorównuje ANI !!! Ręce tej filigranowej dziewczyny potrafią zdziałać cuda! Profesjonalnie i w miłej atmosferze – przekonajcie się sami! Gorąco POLECAM !!!

– Myślę, że naszym atutem jest to, że postawiliśmy na pracę metodami naturalnymi  – mówi Anna Hunker. –  Kosmetyki są bez syntetyków, z certyfikatami ekologicznymi Eko Cert. Stosujemy  tak oryginalne metody jak masaż misami, refleksoterapia. Nasi klienci to zarówno nastolatki jak i państwo po… osiemdziesiąte. Dbanie o zdrowie i piękno  to nie jest już tylko domena młodych. Należy się każdemu bez względu na płeć czy wiek.

W Salonie odbywają się regularnie koncerty gongów. Oczywiście tylko dla stałych klentów, ze względu na szczupłość miejsca. Ale Pani Ania po cichu obiecuje wiosną Dzień Otwarty „Magii Dla Ciała”. Ja już rezerwuję miejsce w pierwszym rzędzie!

Marek Szpyra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here