Milicki Maraton Gitarowy

144

W dniach od 15-17 marca 2020 odbędzie się już szósta edycja Milickiego Maratonu Gitarowego GITARATON 2020. Ta wyjątkowa impreza cykliczna z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno milickiej publiczności, jak i artystów, którzy chętnie prezentują się w Miliczu. Podczas trzech dni festiwalowych odbędą się koncerty wirtuozów gitary oraz nowość – wydarzenie towarzyszące, jakim będzie wystawa obrazów pt. „Muzyka” autorstwa wrocławskiej malarki Lidii Rygus. Polecamy wszystkim Dolnoślązakom!

Gwiazdami tegorocznego GITARATONU są: KARASIEWICZ POWER SET, MENINAS DUO oraz PEŁECH & HORNA DUO. Wszyscy wykonawcy to wybitni artyści polskiej sceny muzycznej, a niektórzy z nich, zaproszeni przez dyr. artystycznego Leszka Zaleskiego, zagoszczą w Miliczu już po raz drugi. Z kolejną wizytą przyjedzie Krzysztof Pełech, Robert Horna oraz Rafał Karasiewicz. Pierwszy raz na GITARATONIE pojawią się trzy panie: śpiewaczka Ewelina Koniec, gitarzystka Bianka Szalaty oraz malarka Lidia Rygus. Różnorodność stylów, form, temperamentów i repertuaru na pewno zadowoli każdego widza i miłośnika gitary!

Wszystkie koncerty odbędą się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym KOM przy ul. Dąbrowskiego 3 w Miliczu. Organizatorzy GITARATONU, po raz kolejny zdecydowali się skorzystać z sali obiektu, w którym kameralna, klubowa atmosfera i nowoczesne wnętrze sprawiają, że zarówno artyści jak i publiczność czują się komfortowo podczas festiwalu. W tym roku wnętrze sali koncertowej zostanie ubogacone o wystawę obrazów poświęconych muzyce autorstwa wrocławskiej malarki Lidii Rygus. Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 15 marca o godz. 17.30.

Organizatorami festiwalu są: Szkoła Muzyczna I Stopnia w Miliczu, Stowarzyszenie STO2, Ośrodek Kultury Milicz i Gmina Milicz. Głównym inicjatorem i Dyrektorem Artystycznym GITARATONU jest gitarzysta i pedagog SM I Stopnia w Miliczu LESZEK ZALESKI. Patronat medialny sprawują: Dolnośląski Portal Kulturalny Brzmienie M, Portal Brzmienie Miasta, Gazeta Piastowska, Telewizja Powiatu Milickiego, Głos Milicza oraz Radio Wrocław. Partnerami wydarzenia są: KOM – Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny i Portal Dolina Baryczy – Kraina Możliwości.

Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY!

Informacje i program: www.facebook.com/gitaratonmilicz/

(ew)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here