Taki muzyczny wpierd0l

559

Zapraszamy na koncert June of 44 i OvE we Wrocławiu 24 maja 2022 r.
Bilety – 75 pln przedsprzedaż / 80 pln w dniu koncertu.

W sprawie przedsprzedaży prosimy o kontakt mailowy – fonoradar.live@gmail.com

JUNE of 44 – zespół którego przedstawiać nie trzeba! Po reaktywacji w 2018 roku wracają ponownie do Europy, tym razem planując dwa koncerty w Polsce!!
Legenda post-hardcore/math rock z Louisville działa od 1994 do 2000 roku. Od początku związani z sublabelem kultowej wytwórni Touch and Go records – Quarterstick.
Debiutancki album Engine Takes to the Water (1995) to płyta z gatunku „sztosów” lat 90ych, obok Slint – Spiderland, czy debiutu Tortoise.
Każda kolejna płyta utrzymywała wysoki poziom, do dziś ich styl jest niepodrabialny. Wyróżniali się również szatą graficzną poszczególnych wydawnictw.
Patrząc na skład zespołu to swoista supergrupa, nie mogło więc być inaczej. By wymienić tylko najważniejsze zespoły w których grali:
Jeff Mueller (Rodan, Shipping News)
Fred Erskine (Hoover, Crownhate Ruin, Abilene)
Doug Scharin (Codeine, Rex, HiM)
Sean Meadows (Sonora Pine, Lungfish, Letter E)
Zespół reaktywował się ponownie w 2018 roku, a w 2020 r. wydał nowy album zatytułowany Revisionist: Adaptations & Future Histories in the Time of Love and Survival w 2020 roku
(wydany również w Polsce przez Fonoradar records).
Europejska trasa w 2018 roku przyjęta była z entuzjazmem, zespół zaprezentował wysoką formę, pokazując że czas się ich nie ima.
Obecna europejska trasa obejmuje dwa koncerty w Polsce – to wydarzenie z gatunku „MUSISZ BYĆ”!! by potem wpisać go sobie na karteczce z napisem „Koncert Życia”
https://juneof44.bandcamp.com/
——————————————————————————————————————————————-
OvE – to muzyczny kolektyw z Ostrzeszowa i okolic, którego członkowie mają bogate doświadczenie na scenie polskiego niezależnego grania – jego koneserom dobrze znane
są takie nazwy jak Blue Raincoat, Vermona Kids, Let The Boy Decide, Lutownica, Last Train Is The Slowest czy Low-Cut. Debiut OvE, Without Territory, wypełnia energetyczna,
dynamiczna i przystępna mieszanka jazzu, afrobeatu oraz funku. Muzyka przywołuje skojarzenia od bawrnych kompozycji Jaga Jazzist, poprzez retro funk Fela Kuti po soczyste
brzmienia Budos Band czy Antibalas. Takiej orkiestry jeszcze w Polsce nie było!
https://oveband.bandcamp.com/album/without-territory

Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here