MAMY SKRYTKI I GEOCOINY!

817

W Raczkowej w Ekomuzeum Szlak Bitew Legnickich odbył się event geocachingowy – bitwa drużyn, w którym wzięło udział blisko 100 osób. 

Wydarzenie było połączeniem gry terenowej odbywającej się na Turystycznej Obwodnicy Legnicy oraz premiery geocoina „Bitwa pod Legnicą”, czyli metalowego odlewu medalionu z awersem i rewersem przedstawiającym to historyczne wydarzenie. W grze jak i w całym wydarzeniu mogła wziąć udział nieograniczona liczba zespołów. Zespoły rozwiązywały zagadki i odkrywały skrytki, aby dotrzeć do kolejnych etapów gry.
Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić obóz mongolski, czyli tradycyjnie wyposażone jurty mongolskie, rywalizowali w strzelaniu z łuku historycznego i sportowego, w paint ball’u i ASG. Po wręczeniu nagród odbyło się wielkie ognisko.
Bitwę wygrała drużyna DNK w składzie Seek 4, Dykvo i Lokua, drugie miejsce zajęła WHITE TEAM w składzie Dżemojadek, K-6, Kajeto i Piter6, a trzecie – ŚLĄSKI TEAM w składzie mp.fcb, danielos99, hanysek81 i kris walker.
Wydarzenie nawiązywało do Bitwy pod Legnicą, która rozegrała się 9 kwietnia 1241 r. między rycerstwem dolno- i górnośląskim, mało- i wielkopolskim, w liczbie ok. 6 tysięcy wojowników oraz posiłkami cudzoziemskimi, w tym morawskimi i niemieckimi (głównie rycerstwo trzech zakonów: templariuszy, joannitów i krzyżaków) w liczbie ok. 2 tysięcy zbrojnych, a Mongołami (Tatarami, zwanymi Thartari – „z piekła rodem”), w liczbie ok. 8 tysięcy wojowników. Wojska chrześcijańskie poniosły klęskę – zginęli dowodzący nimi książę śląski, krakowski i wielkopolski Henryk II Pobożny oraz dwaj dowódcy hufców: cudzoziemskiego – Bolesław Dypoldowic i małopolskiego – Sulisław.
Uczestnictwo w evencie było bezpłatnie i nieograniczone. Event był częścią zadania ‘Geocaching w LGD „PIT”’ finansowanego w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Ewa Baran

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here