FALL OUT BOY WE WROCŁAWIU

2275

Po raz pierwszy na polskiej scenie wystąpi zespół Fall Out Boy. Ich koncert 5 czerwca będzie poprzedzać występ Linkin Park na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Fall Out Boy to zespół założony w 2001 roku przez basistę Petera Wentza oraz gitarzystę Joe Thormana. Do składu później dołączyli perkusista Andy Hurley oraz wokalista Patrick Stump. Komercyjny sukces grupy udało się osiągnąć w zaledwie cztery lata, kiedy to w 2005 roku po wydaniu albumu „Under The Cork Tree” i zaskarbieniu sympatii dzięki takim singlom jak „Dance,Dance” oraz „Sugar we’re Going Down” zespół był wielokrotnie wyróżniany, m.in. nominacją do nagrody Grammy w kategorii najlepszy nowy artysta; nagrodą publiczności MTV oraz statuetką od Kierrang! Album „Under The Cork Tree” dwukrotnie osiągnął status Platynowej Płyty oraz uplasował się na 9. Pozycji w zestawieniu Billboard 200.
Po wydaniu albumu „Belivers Never Die: Greatest Hits” w 2008 roku opublikował oficjalne oświadczenie, w którym członkowie zespołu ogłosili przerwę w działaności na bliżej nieokreślony czas. Większość członków zaangażowała się wówczas we własne, autorskie projekty, takie jak solowy album wokalisty Patrick’a Stumpa, czy utworzenie grupy o nazwie The Damned Things.
Do reaktywacji doszło w 2013 roku wraz z wydaniem ich ostatniego albumu „Save Rock’n’Roll”, w którego skład wchodzi singiel promujący „My Songs Know What You Did In The Dark”.
Koncert FoB planowany na piątego czerwca będzie pierwszym występem przed polską publicznością.

(Jumanji)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZAGRALI Z OGNIEM!
Następny artykułMŁODE KAPELE NA START

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here