JAK ZACHĘCIĆ DO CZYTANIA?

1193
W Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie odbyło się spotkanie dla nauczycieli i bibliotekarzy pod nazwą: Jak zachęcić do czytania – zrób to inaczej.
W zajęciach, poprowadzonych przez pracownika Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu, panią Aleksandrę Nalazek, wzięło udział dwudziestu pięciu nauczycieli i bibliotekarzy z Lubina i okolic.
W czasach, kiedy jesteśmy zdominowani przez nowoczesne środki informacji, czytanie staje się coraz mniej popularne. Książka przegrywa z telewizją, komputerem, Internetem. Młodym ludziom wydaje się o wiele mniej atrakcyjna od tego, co oferuje im współczesny świat. A w rzeczywistości ma ona ogromną wartość i nieoceniony wpływ na rozwój człowieka, co nie do końca jest przez nas uświadamiane. Podczas warsztatów połączonych z prezentacją multimedialną uczestnicy próbowali znaleźć rozwiązanie problemu. Pojawiły się bardzo ciekawe pomysły, w jaki sposób można zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek, bazując na nowoczesnych urządzeniach i środkach przekazu, z których korzystają na co dzień. Niektóre propozycje wymagają niestety nakładów finansowych, co stanowi poważną barierę; inne są do wykorzystania „od ręki”. Biblioteka Pedagogiczna w Lubinie dysponuje taką „kopalnią pomysłów” – więc zapraszamy do korzystania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here