WIERSZOWALI

899

W Legnicy recytowali…

Z obrad jury eliminacji miejskich 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w dniu 2 kwietnia 2016r. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Jury w składzie: Łukasz Duda-instruktor teatralny, twórca i reżyser niezależnego „Teatru Odnalezionego” z Jeleniej Góry oraz legnickie aktorki: Magda Skibai Katarzyna Dworak-Wolak po wysłuchaniu 25 recytatorów, dwóch wykonawców w turnieju teatrów jednego aktora oraz 8 prezentacji w turnieju poezji śpiewanej postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

– w turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej:

Gabriela Wilczopolska – nagroda i Mateusz Kazimierski z ZSMuz. – nagroda za prozę, oraz nagana za wiersz – w/w osoby otrzymują kwalifikację do eliminacji rejonowych

Wyróżnienia: Nikola Tomków z MCK, Daniela Nowakowska i Barbara Różyło z

ZS Integracyjnych, Noemi Szafrańska z II LO, Dawid Woźniak z I LO, Michał Pietruś z II LO.

– w turnieju recytatorskim w kategorii dorosłych:

dwa I miejsca exequo dla Patrycji Bartoszewskiej i Macieja Biskupa

II miejsce – Maja Cyman

w/w osoby otrzymują kwalifikację do eliminacji rejonowych

oraz wyróżnienia: Klaudia Bartosiak,

– w turnieju teatrów jednego aktora: nagród i wyróżnień nie przyznano, natomiast zgodnie z regulaminem wykonawcy monodramów mają prawo do występu podczas eliminacji rejonowych

– w turnieju poezji śpiewanej- nagrody z kwalifikacją do etapu rejonowego:

Nikola Warda z Prochowickiego Ośrodka Kultury i Malwina Jańta z UWr.

oraz wyróżnienie bez kwalifikacji: Karol Mieliński z ZSMuz., Marta Jarosińska, Kornelia Bohrandt, Aleksandra Zając z ZSBud.

Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną dla Krzysztofa Jimiego Karankiewicza za uczynienie z zapowiedzi prezentacji konkursowych mini-monodramów.

Eliminacje rejonowe odbędą się dnia 23 kwietnia 2016r. o godz. 10.00 na Scenie Gadzickiego Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZAŚPIEWAJĄ
Następny artykułCERA JAK MARZENIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here