NIEZWYKŁA KRAINA – POMAGAMY!

494

Głośny i barwny korowód, który przeszedł ulicami Wołowa – zapoczątkował powstanie nowego państwa – Niezwykłej Krainy. Powstał już rząd, ma swoje terytorium, godło i Obywateli. Rozdaje już paszporty – czy szykuje się nowy raj podatkowy?

– Niezwykła Kraina to to miejsce, które łączy ludzi. Dlatego szukamy Obywateli, którzy pomogą nam stworzyć piękny świat dla osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku. To część świata, którą chcemy uczynić lepszą – mówi Karolina Szewczyk, premier Niezwykłej Krainy, która przygotowała także orędzie: https://www.youtube.com/watch?v=pzi7WW4Buw4

Od ponad 20 lat Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie zajmuje się osobami niepełnosprawnymi. Większością z nich opiekują się starsi, często schorowani rodzice. Gdy ich zabraknie, Podopieczni Stowarzyszenia zostaną wyrwani ze świata, w którym funkcjonują i rzuceni do obcych miejsc.

– Nie chcemy tego, bo wiemy, że to będzie dla nich wielka krzywda. Dlatego tworzymy Niezwykłą Krainę – mówi Anna Machowicz kierująca MSW i koordynująca akcję Kup Obywatelstwo (http://kupobywatelstwo.pl/) – z chęcią przyjmiemy nowych Obywateli, którzy otrzymają od nas specjalne certyfikaty potwierdzające obywatelstwo. Następnym krokiem będą paszporty, ale na razie prowadzimy negocjacje w sprawie uznania nas za podmiot prawa międzynarodowego.

Nowi obywatele powinni się spieszyć, bo akcja trwa do 15 grudnia, a kwota, którą rząd Niezwykłej Krainy chce w ten sposób zgromadzić, to 340.000 zł. Pierwszym Ambasadorem Niezwykłej Krainy został aktor Cezary Żak, który będzie reprezentował ją w Rzeczpospolitej Polskiej.

Obywatelstwo Niezwykłej Krainy można uzyskać na stronie: http://kupobywatelstwo.pl/.

(sonwolow)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułROMEK SZKLARSKI I PRZEBOJE
Następny artykułZIMBABWE…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here