„ROZBITKOWIE” – TRAGICZNY LOS DWOJGA LUDZI ZAMKNIĘTY W JAZZIE

801

„Rozbitkowie” to drugi singiel promujący płytę „Czekając na miłość”, wokalistki jazzowej – Patrycji Kamola. Po udanym debiucie piosenki „Wielkie szczęście”, tegoroczna stypendystka Ministra Nauki, studentka Instytutu Jazzu Uniwersytetu w Zielonej Górze, postanowiła jeszcze głębiej sięgnąć do nurtu jazzowego z którego czerpała inspirację tworząc swoją pierwszą autorską płytę.

„Rozbitkowie” to pełna ekspresji relacja przedstawiająca, uczucia dwojga życiowych rozbitków których wg. autorki połączył „zły czas”. Ta umiejętnie skonstruowana metafora stanowi mistrzostwo słowa w wykonaniu nieprzeciętnej wokalistki jazzowej mającej na swoim koncie kilkadziesiąt nagród w różnych konkursach muzycznych.

Przyznam, że słuchając całej płyty Patrycji Kamola nie sposób włożyć ją w konkretną szufladkę. Wokalistka balansuje pomiędzy różnymi gatunkami, raz zbliżając się w rejony muzyki klubowej, kiedy indziej wchodząc na ścieżki muzyki pop, by po chwili oszołomić nas brawurowa improwizacją, tak bliską jazzowi. A skoro improwizacja to podstawa jazzu, to bez wątpienia album „Czekając na miłość” na pewno godzien jest uwagi tych jazzowych melomanów, którzy w tej płycie upatrują subtelnych połączeń kilku różnych stylów wywodzących się swoimi korzeniami z jazzu.

Jak sama artystka twierdzi – płyta „Czekając na miłość” jest jej podsumowaniem dotychczasowych kilkuletnich dokonań oraz efektów współpracy ze wspaniałymi jazzowymi muzykami sesyjnymi z którymi od kilku lat nieprzerwanie koncertuje, co w 2014 roku prestiżowy polski Portal Muzyczny „JRB Jazz Rock Blues” podsumował pisząc, że: „Jej interpretacje poszczególnych utworów stanowią swoisty dialog z zespołem wypełniony energetycznymi emocjami”.

Igor Lando

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCERA JAK MARZENIE
Następny artykułJAK ZACHĘCIĆ DO CZYTANIA?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here