POD NASZYM PATRONATEM

645

Walentynki będą okazją do inauguracji w Legnicy nowego wydarzenia muzyczno – poetyckiego pod nazwą „Vincero z muzyką i poezją”. Uroczysta inauguracja tego cyklu artystycznego odbędzie się w nowo otwartym lokalu gastronomicznym na Osiedlu Piekary, przy ulicy Przybosia 5. Patronatem cykl objęło BRZMIENIE MIASTA.


– 12 lutego o godzinie 19.00, zapraszamy wszystkich Legniczan do Rest Cafe „Vincero” na niezwykle energetyczny koncert uznanej wokalistki bluesowo – jazzowej Patrycji Kamola, która wystąpi z własnym zespołem w repertuarze muzycznym przygotowanym specjalnie na Walentynki. Tej wokalistki i jej muzyków chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ w Legnicy prezentowała się już wielokrotnie, dostarczając każdemu słuchaczowi wspaniałych wrażeń artystycznych – mówi Paweł Mikołajczak, legnicki restaurator. Uruchamiając Rest Cafe „Vincero”, przy ulicy Przybosia 5 na Osiedlu Piekary w Legnicy, stworzyliśmy w tej części miasta miejsce, w którym chcemy zapewnić mieszkańcom coś dla ciała (smaczne i zdrowe jedzenie), ale również i dla duszy, w postaci atrakcji artystycznych i ciekawych wydarzeń kulturalnych. Do tej pory Osiedle Piekary kojarzone było z olbrzymią sypialnią, w której życie artystyczne skupiało się tylko w pobliskim klubie osiedlowym, albo w Kościołach. Wraz z grupą moich przyjaciół pragnę to zmienić inicjując cykliczne imprezy muzyczno – artystyczne pod nazwą „Vincero z muzyką i poezją”. Spotkania, na które będziemy zapraszać utalentowanych artystycznie legniczan oraz artystów i poetów spoza naszego miasta, odbywać się będą co kwartał. Mając jednak na uwadze, że przez wiele lat na Osiedlu Piekary niewiele się nie działo, do wakacji, aby pobudzić społeczność lokalną, dodatkowo raz w miesiącu zorganizujemy spotkania z nietuzinkowymi muzykami, będącymi chlubą naszego miasta.

Zapraszam wszystkich spragnionych dobrej klubowej muzyki oraz poetyckich doznań na najbliższy koncert i mam nadzieję, że moje plany ożywienia artystycznego tej części Legnicy w pełni się powiodą – dodaje Paweł Mikołajczak.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPOLSCY KOMPOZYTORZY JAZZOWI
Następny artykułZAŚPIEWAJĄ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here