WITELON MUSIC NIGHT Z KINGĄ RATAJ

794

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na inauguracyjny w nowym sezonie, koncert z cyklu Witelon Music Night. Tym razem będziemy mogli posłuchać portugalskich pieśni fado i nie tylko, w wykonaniu Kingi Rataj, która jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich siedmiu latach.

Koncert odbędzie się 25 listopada br. w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Kinga Rataj zadebiutowała na 50. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim we Włocławku. Rok później w 2006  roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie  zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut. Jest Laureatką wielu Ogólnopolskich Festiwali m.in. 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, 2. Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” a także dwukrotną zwyciężczynią legendarnego konkursu w krakowskiej Rotundzie „ Śpiewać każdy może” .

Dwukrotnie występowała w ramach Międzynarodowego Festiwalu w Niepołomicach. W  2010 roku w koncercie finałowym „Klimaty” obok Anny Marii Jopek i zespołu Mikroklimat, a już rok później z koncertem pieśni portugalskich  „Tudo isto é fado”.

Z sukcesem brała udział w wielu znakomitych projektach muzycznych m.in.: XXII Ogólnopolskich Gliwickich Spotkaniach Teatralnych, w ramach Letniego Sezonu Artystycznego Teatru Polskiego w Szczecinie, Festiwalu Cracovia Sacra 2011, III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej 2007, czy też w spotkaniach jako wykonawca pieśni Zygmunta Koniecznego, obok samego Mistrza, premierach wybitnego poety Józefa Barana.

W portugalskich pieśniach fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego , że brana jest za rodowitą portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów w Krakowie we wrześniu 2013 roku. Jej głos, interpretacje utworów i olśniewająca uroda sprawiają, że odbiorcy jej koncertów – spektakli zwykle kończą je klaszcząc na stojąco. Kinga Rataj obecnie jest jedną z uczestniczek popularnego programu, odkrywającego nowe talenty – „Must Be The Music”.

Na przestrzeni paru ostatnich lat, w wyżej wymienionych jak i innych wydarzeniach artystycznych, niejednokrotnie miała zaszczyt występować obok najbardziej znamienitych osobowości polskiej sceny, by wymienić choćby: Joanna Słowińska,, Jorgos Skolias, Janusz Radek, Grzegorz Turnau, Kuba Badach, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Joao de Sousa i wielu innych.

(pk)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTRELA WE WROCŁAWIU
Następny artykułMAMY SKRYTKI I GEOCOINY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here