PATRYCJA KAMOLA JAZZ BAND

722

Od lipca do października na terenie południowo zachodniej Polski w klubach muzycznych największych miast regionu można zobaczyć i usłyszeć formację jazzową Patrycja Kamola Jazz Band.

Liderką projektu „Jazz Vocal Night” jest wokalistka i klarnecistka Patrycja Kamola. Towarzyszą jej doświadczeni muzycy o wieloletnim stażu i bogatym dorobku artystycznym. W skład zespołu wchodzą: Łukasz Kłos (trąbka), Jarek Dąbrowski (saksofon), Grzegorz Sykulski (piano), Bartłomiej Chojnacki (kontrabas) oraz Paweł Kurek (perkusja). Gościnnie podczas koncertów formacji, pokaz swoich umiejętności wokalnych prezentuje również Katarzyna Mirowska – artystka związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Koncert „Jazz Vocal Night” to niesamowita dawka energii, w czasie którego formacja Patrycja Kamola Jazz Band prezentuje utwory własne oraz standardy jazzowe we własnych aranżacjach. Warto podkreślić, że trzon zespołu stanowi doświadczony muzyk i aranżer Jarek Dąbrowski współpracujący z amerykańskim gitarzystą, wokalistą oraz kompozytorem bluesowo – jazzowym Mike′em Russellem, z którym w 2013 roku nagrał płytę.

Wokalistka i liderka projektu „Jazz Vocal Night” Patrycja Kamola jest studentką wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ta młoda i uzdolniona artystka swój warsztat wokalny prezentowała już obok takich gwiazd sceny jazzowej jak: Bogdan Hołownia, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska i wielu innych. W 2010 roku brała udział w sesji nagraniowej płyty „Młodzi Artyści Śpiewają”, a w 2013 roku została laureatką Festiwalu Piosenki „Karolek” we Wrocławiu. W 2014 roku towarzyszyła występom Mieczysława Szcześniaka, Alicji Janosz i Krzysztofa Kiljańskiego z Big Bandem Zielonogórskim.

Niewątpliwie jej znakiem firmowym jest niepowtarzalny styl, w którym łączy jazz, funky i soul. Największym jednak atutem tej młodej wokalistki jest to, że nie boi się przekraczać granic i utartych kanonów jazzowych. Obecnie Patrycja Kamola przygotowuje materiał na swoją pierwszą debiutancką płytę.

Najbliższy koncert: Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, 05.09.2014 roku, godzina 19 00.

(jak)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here