POST PUNK/COLDWAVE NIGHT AT MAKING PLACE

1238

Post Punk/Coldwave Night we wrocławskim Making Place (ul. Pułaskiego 48 – wzdłuż torów, blisko siedziby PKP Cargo) – w piątek 24 marca – zapowiada się pasjonująco. Najpierw o 18 odbędzie się wernisaż mocnych prac Oli Wiśniewskiej, a potem zaczadzą DOBRA DOBRA i THE LESS.   Nasz  portal objął patronatem medialnym  wszystkie wydarzenia w Making Place!

THE LESS
Alternative/Cold wave/Post-punk

https://www.youtube.com/watch?v=7yFBDi7b0fY

Pierwsze zespoły założyli w latach 1982-1983. U-Boot, Martwa Klasa, TOA…
The Less powstał w 1987 roku, wcześniej przechodząc zmiany personalno-„nazwowe” od Paulos Raptis & Speedy Gonzales, przez Speedy Gonzales i The Gonzales. Grali sporo, na wspólnych koncertach m.in. z Kultem, Zielonymi Żabkami, Bruno Wątpliwym, Defektem Muzgó, Moskwą , Ziyo, Closterkeller-em. Członkowie zespołu byli autorami zina:”Europa Trzy”, który ukazywał się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
Po 23 latach grupa reaktywowała się pod koniec roku 2013. Koncertowo The Less słuchaliśmy na Muzyce z Oblężonego Miasta Lubin, Myday Dark Music Party Głogów, w klubach: „Korba” Katowice, „Pod Ziemią Kraków). Grali wspólne koncerty m.in. z zespołami Variete, This Cold, Zwłoki. W roku 2015 jako Gabriel Fleszar & The Less wystąpili, z Gabrysiem „na wokalu”, na benefisie muzyków zespołu Photony, a w roku 2016 na benefisie Fleszara.


The Less are:
Maciej „Gruby” Trybuchowski – guitar, vocal
Marek Szpyra – bass
Wojtek „Kwachu” Kwaśniewski – keyboards
Alex Chrul – drums

DOBRA-DOBRA

https://www.youtube.com/watch?v=vfEnFZMIK0Q
https://www.facebook.com/Dobra-Dobra-404017139717518/?ref=br

… Złotoryjska kapela punkowa założona wiosną 2011 roku przez Krzysztofa Hoodego Kalinowskiego (git. voc.) i Rafała Ravciosa Chmielewskiego (bas voc.) Obaj grali jeszcze w latach osiemdziesiątych w kapeli NEO-HAOS. Po ponad dwudziestu latach postanowili ponownie połączyć siły by coś jeszcze, „nim starość rozśmieszy”, zrobić na scenie punkowej.
Do projektu dołączył perkusista Wojciech Hanka Hanysz i w tym składzie zespół nagrał płytkę „Dobra-Dobra…Chyba Ty”. Kapela koncertuje głownie lokalnie ku uciesze zastępu zuchów, kółka geriatrycznego i swojej. Czasami jednak zdarza się zagrać na większym feście jak Hey Ho Ramona lub przed takimi kapelami jak TZN Xenna, Sexbomba, TV Smith czy UK Subs (!!!).

Wjazd :10 zł

link do imprezy:

https://www.facebook.com/events/468988053225028/

A tak traficie do tego fajnego, wrocławskiego miejsca:


 

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGREY FRUIT
Następny artykułPŁYTOWY DEBIUT ROKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here