ALEKS GALA

2793

Aleks Gala – londyńska młoda fala muzyki niezależnej. Konsekwentnie, z każdym rokiem, rozwija swój muzyczny talent.

Ola to córka Galika, byłego perkusisty punkowych, legendarnych Zielonych Żabek, zwycięzców festiwalu w Jarocinie w 1988 roku. Ola od szóstego roku życia mieszka w Londynie.

– Dzięki tacie od zawsze była muzyka w domu, która wypełniała każdą wolną chwilę – mówi Ola. – Tata wprowadził mnie w świat dźwięków i pomógł wykształcić słuch muzyczny. Już od dziecka wiedziałam jaka jest różnica pomiędzy Led Zeppelin a Sex Pistols, czy tez REM, The Cure i Depeche Mode. Mnie nauczono odbierać utwór kompletnie. Poszukuję w utworach tego idealnego połączenia tekstu z muzyką. Tej całości z jaką artysta się do mnie zwraca.

Ola wcześnie rozpoczęła pierwsze próby z własnymi kompozycjami. W roku 2012 rodzinnymi siłami, podczas pobytu w Polsce, powstał teledysk do piosenki ‘Red Lipstick’ . Także w tym roku Aleks Gala wystąpiła między innymi na charytatywnym koncercie w Londynie, dla Janusza Rokickiego srebrnego medalisty londyńskiej Paraolimpiady. Był to także rok radiowego debiutu na falach audycji Sławka Orwata – Polisz Czart angielskiego Radia Verulam oraz poznańskiego Radia Merkury.

Rok 2013 był ważny z kilku względów. Najpierw Aleks wystąpiła w Birmingham na Artist Reveal Yourself! Competition. Latem po raz pierwszy koncertowała w szerokim składzie rockowym. Koncerty w Polsce były debiutem scenicznym z pełnym (złożonym z dolnośląskich muzyków) bandem ALEKS GALA PRZYJACIELE. Utwory Aleks Gala gościły na falach Radia Wrocław.
Aleks Gala zagrała w duecie z 7-letnia siostrą Hanią na perkusji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hull. Potem były koncerty w ARTeria Exhibition, The Polish Hearth Club (Ognisko Polskie) w Londynie oraz na ‘Music is my life’ w Welwyn Garden City, a także na londyńskim Polish Rock Fest @Battersea Park.
ALEKS GALA PRZYJACIELE zagrali także na rewelacyjnym koncercie w Złotoryi, jako support przed gwiazdą światowego formatu: RAY WILSON & the Berlin Symphony Ensemble: GENESIS Classic.

W Londynie nagrany i zrealizowany został teledysk do piosenki ‘Keep your distance’, który zobaczyć można na YouTube. Kolejny teledysk, do utworu ‘Love me’, realizowany był w Borach Dolnośląskich. W nagraniach wzięło udział ponad dwadzieścia osób. Dzięki inicjatywie platformy MIGAJ.EU oraz BrzmienieMiasta.pl jest to nowatorskie przedsięwzięcie na skalę światową. Scenariusz clipu jest tak skonstruowany, aby mógł być odbierany przez osoby niesłyszące. W rolach głównych wystąpiły m.in. Edyta i Lidia Lala, rodzeństwo zaangażowane w działania Fundacji MigArt. Efekty tej pracy można oglądać na You Tube. Kolejne lata to koncerty w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Autorem kolejnego udanego clipu Oli jest Alperen Emirzeoglu. „Ten” obejrzało już kilkadziesiąt tysięcy internautów. Najnowszy „muzyczny obraz ” Aleks Gala powstał w Jaworze, do utworu „Oh, no”. Dzieło ekipy „Radical Vision”, przy udziale jaworskiego megacentrum kultury „Zamek Nadaje”, z GaGa-Zielonymi Żabkami w klipie dodaje muzyce Oli subtelnej szczypty dolnośląskiej energii.
W roku 2017 Aleks Gala wystąpiła m.in. na londyńskim finale WOŚP z Elektrycznymi Gitarami, Lipali i Gabrielem Fleszarem.

Supportowała londyńskie występy Gabriela Fleszara i Kasi Mos. W kwietniu 2017 uświetni finał Polish Choice – podsumowania renomowanego plebiscytu polskiego biznesu w Londynie organizowanego przez wydawany w Wielkiej Brytanii tygodnik „Polish Express”.

Kontakt: tel. 602 49 84 25

e-mail: mediama@op.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJOLANTA TARNAWA
Następny artykułACID PLAN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here