PROJEKT DAR DLA ALEPPO

1600

PROJEKT DAR DLA ALEPPO został zainicjowany przez Metropolitę Wrocławskiego Abp. Józefa Kupnego a dotyczy odbudowy i wyposażenia szpitala, sali operacyjnej szpitala św. Ludwika w Aleppo. W akcji mogą pomóc wszyscy.

Jest to projekt otwarty dla wszystkich ludzi dobrej woli , którzy chcieliby pomóc mieszkańcom tego syryjskiego miasta. Organizatorzy stawiają sobie za cel zebranie minimum 317 tys. EURO (wg kosztorysu otrzymanego z Syrii).

Partnerem wiodącym jest międzynarodowa papieska organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prowadząca już szereg projektów na Bliskim Wschodzie i współpracująca z Nuncjuszem Apostolskim w Damaszku oraz Biskupem w Aleppo. Na początku marca br. podpisano ekumeniczną deklarację sześciu biskupów z Dolnego Śląska reprezentujących Kościół: rzymsko-katolicki (diecezje Wrocław, Legnica, Świdnica), oraz ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki.

Deklaracja jest otwarta i przedstawiciele samorządów, izb zawodowych, gospodarczych oraz inne podmioty mogą być sygnatariuszami dokumentu. Projekt otrzymał zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej z Ministerstwa Finansów. Dedykowana strona internetowa projektu: www.DarDlaAleppo.pl

Uruchomiony został numer: 72405 treść RATUJE koszt 2 zł + 0,46 VAT (2,46 zł) dla wsparcia projektu. Podmioty chcące się włączyć w projekt mogą to uczynić w każdym czasie trwania jego trwania. Na stronie internetowej zamieszczane są wszystkie instytucje i organizację uczestniczące w pomocy.

Podczas trwania projektu przeprowadzone zostaną (np. podczas festynów parafialnych) aukcje rysunków dzieci z Aleppo, które już otrzymaliśmy z Syrii. Rysunki można odebrać w siedzibie Radia Rodzina. Planowane są koncerty charytatywne dla Aleppo. (m.in. 3 maja, 18 czerwca, 23 i 24 czerwca).

Plakaty i ulotki projektu są do pobrania w różnych formatach ze strony internetowej. Można również je otrzymać w formie drukowanej w siedzibie Radia Rodzina. Przygotowywane są też duże skarbony na zbiórkę. Staną one m.in. w NFM, na terminalu Portu Lotniczego, w Centrum Zajezdnia, w Urzędzie Wojewódzkim itd.

Zebrane środki najlepiej wpłacać bezpośrednio na wskazane konto projektu. Konto PLN:

63102049000000850230555762 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”. Konto EUR:

PL30102049000000870230555773 z dopiskiem “Dar dla Aleppo” SWIFT: B PKO PL PW

Więcej na www.dardlaaleppo.pl

(org)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here