COMA I OSIEM CZADOWYCH KAPEL

2180

W sobotę (13. maja) w legnickiej Akademii Rycerskiej w finale przeglądu Kapel Rockowych zagra osiem zespołów walczących o wygraną w konkursie, a gwiazdą wieczoru i dziewiątym wykonawcą będzie formacja COMA, której fanom rocka nie trzeba przedstawiać.

Do Przeglądu Kapel Rockowych – Legnica 2017 zgłosiło się 18 wykonawców. Po przesłuchaniu nadesłanych materiałów muzycznych Jury w składzie:
Justyna Teodorczyk – zastępca Dyrektora Legnickiego Centrum Kultury
Jerzy Delwo – wieloletni muzyk, znany m.in. z zespołów KTO TO, PHOTONY
Marek Szpyra – współtwórca wielu legnickich formacji alternatywnych, m.in. TOA, THE LESS
… postanowiło zakwalifikować do finału imprezy następujące zespoły, w kolejności alfabetycznej:
CYNAMONOWY OGRÓD – nowa legnicka formacja, choć  jak przeanalizujemy skład, to widać, że nie są to debiutanci, a ich  ciepło-zimna  płyta „Grafonomalie”, która ponoć już tuż, tuż… powinna być rewelacją tego lata.  Jest klimat w tej muzyce. Kto ich jeszcze nie słyszał, niech w sobotę nadrobi zaległości.


OBSESJA (Jelenia Góra) – fajnie hałasują, nawiązują do dobrych jeleniogórskich tradycji. Ciekawostką dla emerytowanych fanów muzyki alternatywnej jest fakt, że w OBSESJI  na wokalu pracuje dobrze brzmiąca Pani Zuzanna – prywatnie córka niejakiego Śliwki (obecnie w UK), który aktywnie współtworzył jaworską scenę punkową oraz eksperymentalną AGNOSTIC MANTRA z Legnicy.


OMNI MODO (Poznań) – nooo… ci to wymiatają. rapują, metalują, punkują… którz by to ogarnął. Lista dokonań Omni Modo długa (poczytałem na ich profilu), fajnie się ich słucha, a za perką wymiata dziewczyna – co akurat przy tym instrumencie nie zdarza się u nas często. Chętnie ich na żywo zobaczymy w Legnicy.


RADCURIE (Złotoryja) – w Rio zawsze grały ciekawe punkowe kapelki. No, dziś to o niektórych wypada powiedzieć kapele, bo goście po trzydziestce to już tentego powaga 😉 RADCURIE gra interesująco, nie jest to punk 77… ale czerpiący z różnych inspiracji. Po przesłuchaniu paru ich kawałków można powiedzieć, iż panowie robią coś swojego. Na pewno na scenie w Legnicy oszczędzać się nie będą. UWAGA! Wrażliwych na nieco mocniejsze teksty uprzedzamy, żeby przyszli na ich występ z zatyczkami do uszu. Żeby nie było, że nie uprzedzaliśmy!


RAIL (Piotrków Trybunalski) – ….a „railowcy”  blusują i rokendrolują. Pozytywna  kapela do posłuchania i mamy nadzieję do pooglądania. Przy każdym ich numerze  nogi same chodzą w rytm muzyki. Znakomicie sprawdzają się  na koncertach. W Legnicy nie może być inaczej!!!


VERMIS (Łódź) – To już grupy kaliber. Pełna profeska. Ekstra prezentują się  na scenie, grają tak, że  w zasadzie na niejednym przeglądzie mogliby robić za gwiazdę.  To Thrash/Groove/Heavy na wysokim poziomie. Organizatorzy nie byli pewni czy Vermis do Legnicy przyjedzie, ponieważ w tym samym dniu miał zaplanowany koncert gdzieś tam w Polsce, zapewne za jakąś kaskę.   W Legnickim Centrum Kultury to forma konkursu. Owszem publika fajna, ale  może być tak, że wrócą do domu ze zwrotem kasy  za  pekaes 😉  Tym  bardziej szacun, że wybrali granie w Legnicy!

Skład zespołów konkursowych uzupełniają dwie formacje, które zostały wskazane przez publiczność podczas koncertu „freestage”#24:
DAMAGE SEED (Legnica) – niby są  z Legnicy, a kompletnie tych kolesi nie kojarzę z nazwiska. Jakiś Bayjun, Groove, Roode i  Hooy (ten ostatni śpiewa). Z tego co ich  słyszałem to śpiewają po angielsku z akcentem szwajcarsko-brazylijskim. Może z Grenlandii do Legnicy się przeprowadzili? Nieważne. Ważne, że grają mocno i rege odstawiać nie będą 😉


KORABEL (Chojnów) – mówiąc językiem sportowym, dobra mieszanka  młodości z doświadczeniem, grająca hard rocka (no, może nawet nieco mocniej). Jadą równo  z megaenergią. Na fejsie podają, że „bieżąca lokalizacja” – Pielgrzymka, ale w sobotę dowiemy się skąd naprawdę są. Mają menagerkę. Na pewno nie powiedzieli ostatniego słowa i zagrają z ogniem. Powodzenia!

Na liście rezerwowej, wg kolejności zdobytych punktów przyznanych po odsłuchu materiałów są legnickie formacje: MIASTO GNIEWU, WYSPA.

 

Gwiazda wieczoru to łódzka COMA, od dziewiętnastu  lat zdobywająca wierne grono fanów. Setki koncertów, świetne płyty i solidne granie. Tak też będzie na scenie w Akademii Rycerskiej.

(źródło: Music video by Coma performing Spadam. (C) 2004 BMG Poland, YT: Coma VEVO)

 

(prezes)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułK(S)U PAMIĘCI DYBOWSKIEGO
Następny artykułPOŁYKANIE ŻABY

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here