UUUUUU, MOCNO ZAGRALI

1873

Finał Przeglądu Kapel Rockowych w Legnicy stał  na wysokim poziomie. Wprawdzie konkursy muzyczne to nie to samo co sport,  dobra  muzyka obroni się bez względu  na takie sukcesy, ale trzeba podkreślić wysoki poziom zakwalifikowanych zespołów.

Zapewne wczesne godziny spowodowały, że publika nie pojawiła się tłumnie na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Gdyby to był mały klub, może nie byłoby źle – na widowni siedemdziesiąt kilka osób (policzyłem!).

Potem  z każdą godziną publiki przybywało, a na koncercie gwiazdy – zespołu COMA – było już sporo ludzi.

A występy konkursowe? Naprawdę nieźle. Nawet  kapele nienagrodzone zaprezentowały się nieźle. Pecha miał złotoryjski RADCURIE.

Do Legnicy nie dojechał  jeden z gitarzystów  i naturalna  moc punkowej ekipy została  mocno ograniczona.  RADCURIE walczył dzielnie.

 

 

 

 

A ich ostatni numer zabrzmiał rewelacyjnie. Gdyby cały program tak został  zagrany, nagroda trafiłaby do ekipy z Rio.

 

REDCURIE to  jednak twardziele i możemy się spodziewać wielu ich udanych koncertów. Polecam! Podobnie wypadł heavymetalowy KORABEL, początek nieco słabszy, ale ostatni numer mega! Jest potencjał, mam nadzieję, ze chłopaki jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczą.

 

 

 

 

 

 

 

Jeleniogórska OBSESJA była bardzo blisko nagrody. Zuzanna  na wokalu

(jak już w zapowiedzi wspominaliśmy córka jednego  z twórców  jaworskiej sceny punk i graffiti – Śliwki) fajnie sobie radzi jako frontmenka (womenka?).

 

 

Zespół sprawny, choć  na scenie w Legnicy konkurencja była na takim poziomie, że o decyzjach jury decydowały drobiazgi.

 

 

 

Ale jedno  jest pewne, że OBSESJA plamy nie dała i oby konsekwentnie realizowała swoje muzyczne plany.

Porządku  na scenie pilnował Jurek Delwo (m.in. PHOTONY). Zapowiadał, opowiadał, bajerował. Zawodowiec.

 

 

 

 

 

Trzecie miejsce  w przeglądzie zdobył legnicki DAMAGE SEED. Dzień przed finałem menagament (a może rada nadzorcza,  nie wiem dokładnie) zespołu podjął trudną decyzję.  Z  zespołu wyrzucono obcokrajowców – Bayjuna, Groovea, Roodego i  Hooya. W ich miejsce zagrało czterech fajnych polskich chłopaków. I to był strzał  w dziesiątkę 😉 

 

Miłą niespodzianką był występ zespołu RAIL z Piotrkowa Trybunalskiego.

Mieli najtrudniej, grali jako pierwsi. Ze sceny schodzili niezadowoleni z siebie. Jednak  jury doceniło ich energię i sporą dojrzałość muzyczną – biorąc pod uwagę młody skład tej ekipy. Rokendrollują bardzo pozytywnie.

… jury?  No, tak.  Nie było ściemy. Wszyscy (Justyna Teodorczyk, Jerzy Delwo, Marek Szpyra) poważnie analizowali każdą nutkę, a sprawna praca jury nie byłaby możliwa, gdyby nie czuwający nad wszystkim Paweł Jurczyk.

Na drugie miejsce trafił też CYNAMONOWY OGRÓD.  Legniccy chłodnofalowcy mają udany rok. Ludzie dobrej woli pomogli im wydać płytę (kwestia paru tygodni), zaczynają koncertować i od razu pozytywne przyjęcie.

Cynamonki potrafią zbudować klimat. Nie jestem pewien czy  na festyny plenerowe się nadają, ale jeśli chodzi o koncerty klubowe to są idealni.

 

 

 

Z zainteresowaniem czekam jak zostanie przyjęta ich debiutancka płyta.

 

 

 

O tym, że poziom przeglądu był wysoki świadczy fakt, że po główną nagrodę sięgnęły dwa praktycznie kompletne muzycznie zespoły. Pierwszy to OMNI MODO z Poznania.  No,  ci to dali popalić. Grają  ciekawie. Mieszają style. Mogą się podobać młodszym słuchaczom, ale miłośnicy tradycyjnego, ciężkiego rocka też się dobrze bawią przy OMNI MODO.

 

 

Kolejny główny wygrany to VERMIS z Łodzi.  Wokalista pełen energii, pełnokrwiste brzmienie zespołu, dynamika niczym pendolino na najlepszym torowisku. Profeska, co tu dużo gadać.

 

Podsumowując imprezę można o niej mówić w superlatywach. Szkoda, że liczniej publiczność pojawiła się dopiero wieczorem.  Startujące w konkursie zespoły nie były mniej interesujące od gwiazdy, a niektóre z nich osiągną kolejne sukcesy. Jestem tego pewien.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Jury Przeglądu Kapel Rockowych – Legnica 2017

Jury Przeglądu Kapel Rockowych – Legnica 2017
w składzie:Justyna Teodorczyk, Jerzy Delwo, Marek Szpyra
po wysłuchaniu 8 wykonawców konkursowych w dn. 13 maja 2017 r., na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy postanowiło przyznać: – I miejsce ex aequo – po 1.200 zł – zespołom OMNI MODO z Poznania oraz VERMIS z Łodzi, – II miejsce ex aequo – po 600 zł – zespołom CYNAMONOWY OGRÓD z Legnicy oraz RAIL z Piotrkowa Trybunalskiego, – III miejsce – 400 zł – zespołowi DAMAGE SEED z Legnicy. Na tym protokół zakończono.

 

Mocna ekipa.

 

 

 

 

Po  zakończeniu przeglądu na scenie zainstalowała się gwiazda – łódzka COMA.  Zagrali  swoje najlepsze kawałki, a licznie przybyli fani tuż po koncercie (niektórzy jeszcze  w trakcie) z zadowoleniem komentowali na forach społecznościowych udany koncert. Było miło.

 

(prezes)

Zdjęcia Renata Szpyra

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPOZYCJA POCZĄTKOWA
Następny artykułWZGÓRZE MOTOCYKLOWE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here