KAMOLA w A’PROPOSIE

624

Zapraszamy do Wałbrzycha!  09.06.2017 roku, o godzinie 19.00 odbędzie się koncert uznanej już w świecie muzycznym wokalistki jazzowej – Patrycji Kamola, promującej swoją najnowszą płytę: „Czekając na miłość”.

– Muzycznie promuję tzw. „jazz z ludzką twarzą” – mówi Patrycja Kamola. – Dlatego też na scenie w A’proposie udowodnię, że można niekoniecznie być fanem jazzu, aby się świetnie bawić. Na swojej autorskiej płycie, prezentowanej w czasie tego koncertu chciałam w niezwykle ekspresyjny sposób, przedstawić swoje własne uczucia dedykowane tym, którzy kochali, kochają lub będą kochać. Głównym założeniem tego projektu jest ukazanie moim słuchaczom subtelnych połączeń kilku stylów muzycznych wywodzących się swoimi korzeniami z jazzu i muzyki pop. Jednocześnie, wraz z towarzyszącym mi zespołem, z którym od czterech już lat nieprzerwanie koncertuję, pragnę przenieść słuchaczy w magiczny świat własnych kompozycji o tematyce, skomplikowanych czasem relacji partnerskich.

Patrycja Kamola – absolwentka Wokalistyki jazzowej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także studia magisterskie Wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest wychowanką Briana Fentressa – czarnoskórego wokalisty zwanego „Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce”, wybitnej pedagog śpiewu Bogumiły Tarasiewicz i Katarzyny Mirowskiej – jednej z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, na co dzień związanej z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Patrycja Kamola jest również laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych, a swój jazzowy debiut sceniczny miała w 2013 roku, występując na prestiżowej Gali rozdania statuetek „Lodołamaczy” w Auli Papieskiej we Wrocławiu. W 2014 r. koncertowała ze swoim zespołem, prezentując na różnych scenach Polski autorski projekt muzyczny „Jazz Vocal Night”, ukoronowaniem którego był koncert z Mike Russellem – amerykańskim gitarzystą, kompozytorem oraz zdobywcą statuetki Grammy.

W 2015 r. artystka rozpoczęła cykl koncertów ze swoim kolejnym przedsięwzięciem muzycznym „Blues Vocal Night”, do którego zaprosiła Jacka J.J. Jagusia – pięciokrotnego zdobywcę tytułu „najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce”. W tym też roku Patrycja Kamola, wystąpiła na jednej scenie z legendarną gitarzystką Michaela Jacksona – Jennifer Batten, a także swoim recitalem uświetniła Galę wręczenia Nagrody Lesława A. Pagi w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W październiku 2015 roku, artystka zainaugurowała prestiżowy, XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Krokus Jazz Festiwal” z udziałem znanych gwiazd muzyki jazzowej z Polski oraz z zagranicy (m.in. Mike Parker, Charlie Green czy Jeremi Pelt). Jej własna interpretacja wykonanego w ramach tego Festiwalu standardu jazzowego „In Walked Bud” zachwyciła słuchaczy festiwalu, została umieszczona na płycie „Czas na jazz” i była wielokrotnie emitowana w I Programie Polskiego Radia.

W 2016 roku artystka rozpoczęła cykl koncertów ze swoim najnowszym przedsięwzięciem muzycznym „Polskie Złote Przeboje”, który był powrotem retro do czasów okresu XX – lecia międzywojennego. Zaśpiewała także w ramach Ogólnopolskich Zaduszek Jazzowych w Oławie, Ogólnopolskiego Festiwalu Fryderyka Chopina, gdzie zaprezentowała pieśni i utwory mistrza, specjalnie zaaranżowane przez nią w klimacie muzyki jazzowej oraz na specjalne zaproszenie organizatorów, wystąpiła z koncertem na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Róże Jazz Festival”.

Jej aktywność…

…muzyczna została wielokrotnie doceniona i za swoją działalność sceniczną oraz naukową w zakresie „sztuki jazzowej”, otrzymała dwukrotnie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W swoim dorobku artystka ma udział w sesjach nagraniowych 4 płyt: „Czas na jazz – The Breath of young jazz”, „Młodzi Artyści Śpiewają”, „Wesołych Świąt”, i „Oblicza jazzu”, a listopadzie 2016 roku wydała swoją debiutancką płytę: „Czekając na miłość”, która po 5 miesiącach sprzedaży osiągnęła status „Złotej płyty”

Na scenie w A’proposie Patrycja Kamola wystąpi wraz z muzykami:

Paweł Lenar – piano. Pianista, kompozytor, aranżer i autor opracowań do przedstawień teatralnych i widowisk muzycznych. Legenda dolnośląskiej sceny pop-rockowej, bluesowej i funky. Autor aranżacji dla młodzieżowych reprezentantów TVP na festiwalach między innymi w Estonii, Rumunii na Węgrzech i we Włoszech i współtwórca projektu muzycznego – „Śladami artystów Piwnicy pod Baranami”.

Janusz Lewandowski – kontrabas. Muzycznie związany z Wydziałem Artystycznym Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współpracował z wieloma polskimi wokalistami, m.in.: K. Kiljańskim i I. Jaszczukiem. Współtworzył zespół Old Friends i był członkiem Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współpracował z wybitnymi jazzowymi artystami, m.in.: Z. Lewandowskim, P. Baronem, A. Wendtem, Z. Czwojdą, E. Urygą oraz J. Szromem.

Jarosław Marszałek – perkusja. Związany z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i z wrocławską oraz krakowską sceną muzyczną. Aktywny członek wielu projektów muzycznych, specjalizujących się w różnych gatunkach muzyki – blues, pop, jazz. Występuje regularnie w kraju i za granicą, gdzie współpracuje z polskimi artystami, a także gwiazdami światowego formatu.

Łukasz Kłos – trąbka. Muzyk preferujący styl należący do nurtu jazzu nowoczesnego. Instrumentalista związany z teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu i z Międzynarodowym Festiwalem „Jazz nad Odrą”. Artysta współpracujący z wieloma muzykami jazzowymi i tworzący formację jazzową Kłos & Dąbrowski Project. Koncertował dotychczas w Niemczech, Estonii, Słowacji oraz na Ukrainie, ponadto brał udział w międzynarodowych festiwalach jazzowych: Jazz Bez…Ukraina – Polska, Hanza Jazz Festiwal Green Town of Jazz – Zielona Góra.

Jarosław Dąbrowski – saksofon. Muzyk, aranżer, manager muzyczny współpracujący od 2012 roku z Mike Russellem – amerykańskim gitarzystą, wokalistą oraz kompozytorem bluesowo – jazzowym, znanym ze współpracy z Andy Warholem. Jako lider oraz sideman koncertował dotychczas w Niemczech, Estonii, Słowacji oraz na Ukrainie, ponadto czynnie bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych.

(am)

Fot. arch.(pkamola)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBAŚNIOWO
Następny artykułWZOROWO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here