BAŚNIOWO

703

Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Lubinie zamieniła się w baśniowy świat – a to za sprawą konkursu. Konkurs miał charakter międzyszkolny i adresowany był do uczniów klas drugich szkół podstawowych.

Dzieci prezentowały fragmenty wybranych przez siebie baśni i wykonywały zadania, które sprawdzały znajomość treści utworów literackich. Zachwycały kolorowe stroje, pomysłowość drugoklasistów oraz ich umiejętność pracy w grupie.

Okazało się też, że najmłodsi czytelnicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że warto czytać książki. Podkreślali, że dzięki książce można przyjemnie spędzać czas, przeżywać wraz z bohaterem jego przygody i emocje, zapomnieć o codziennych – małych i dużych – troskach. Zwrócili uwagę na fakt, że książki dostarczają wiedzy o świecie, uczą wartości, kształcą poprawną pisownię i wypowiedzi ustne, wzbogacają słownictwo. Tak niby oczywiste rzeczy – a my, dorośli, często o nich zapominamy. Komisja konkursowa miała „twardy orzech do zgryzienia”, wybierając laureatów – ale w końcu podjęto decyzję i przyznano następujące miejsca:

I m. – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie (w składzie: Natalia Koszulańska, Milena Pikula, Artur Ziółkowski, Zuzanna Rybka, opiekun: Jolanta Sobka-Wojciechowska);

II m. – drużyna z Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie (w składzie: Faustyna Krześniak, Tymoteusz Krześniak, Ewa Sobotko, Laura Prętnik, opiekun: Jolanta Żuk);

oraz ex aequo:

III m. – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach (w składzie: Daria Paduch, Adam Miłuch, Mateusz Smoliński, Sara Dragon, opiekun: Paulina Bochniarz)

III m. – drużyna ze Szkoły nr 7 w Lubinie (w składzie: Joanna Papciak, Hanna Telatyńska, Karolina Szpytko, Jagoda Bordewicz, opiekunowie: Anna Gałązka-Olechnowska, Dorota Ziółkowska).

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Teresa Browarna

Fot. Krzysztof Bochniarz

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGOLCE W CHOJNOWIE
Następny artykułKAMOLA w A’PROPOSIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here