WIECZÓR Z BARDAMI

637

W Legnicy, odbyła się piąta edycja „Wieczoru z Bardami”, podczas którego młodzi muzycy z Legnicy zaserwowali publiczności dawkę poezji śpiewanej Jacka Kaczmarskiego oraz innych polskich artystów, których już nie ma lecz poprzez swoją twórczość żyją w naszej pamięci.

 

Gościem specjalnym tej edycji imprezy był były wokalista, zespołu Dżem – Jacek Dewódzki & Kontraband. W repertuarze Wielkich Nieobecnych wystąpili legniccy artyści: The Tiles, Let’s do it, Monika Workun, Dżeq, Nikola Warda & Marcin Gołda, Bartosz Badtke i PatiKa.


Po poetycko – refleksyjnym wstępnie serwowanym przez organizatorów „Wieczorów z Bardami”, miłą niespodziankę, wielu słuchaczom, sprawiła swoim występem Patrycja Kamola, która ożywiła nieco melancholijną atmosferę panującą na sali w Spiżarni i z cechującą ją dynamiką w głosie zaśpiewała, oprócz dobrze znanych utworów Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, również kilka standardów „Wielkich Bardów światowej sceny muzycznej”. Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć między innymi utwory: The Doors – Riders On The Storm, ostatni utwór nagrany przed śmiercią wokalisty – Jima Morrisona i wydany tuż przed jego śmiercią w 1971 roku oraz gorąco przyjęty przez publiczność „Walking by myself” – cover Zmarłego w 2011 roku – mistrza bluesa – Gary Moora.
Przykład zespołu PatiKa pokazuje, że najlepsi polscy muzycy, często sięgają do światowych standardów muzyki, kultywując przy tym pamięć o jej twórcach i niejednokrotnie kopiują te standardy przenosząc je na polski grunt i realia czasowe, co w dalszej części widowiska udowodnił gość specjalny „Wieczoru z Bardami” – Jacek Dewódzki & Kontraband, który podczas swojego występu przeniósł słuchaczy do czasów pierwszych poczynań muzycznych zespołu Dżem, by później zaprezentować swoją wokalną twórczości, sprawiając tym samym miłą dla ucha
frajdę wszystkim swoim fanom obecnym w Spiżarni.

 

(am)

 

Fot. (jk- arch)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here