DOBRE KONTROWERSYJNE FILMY

610
W  każdą środę o godz. 19.00 zapraszamy miłośników dobrego kina na projekcje filmowe prezentowane w ramach DKF-u w lubińskiej MUZIE.

 
W listopadzie proponujemy:
8.11 FANTASTYCZNA KOBIETA
Film był wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniósł
chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ. Jest również chilijskim kandydatem
do Oscara 2018 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
 
15.11 PRZEŻYĆ: METODA HOUELLEBECQA
Esej Houellebecqa jest błyskotliwym zbiorem porad skierowanych do „tych, którzy zaraz mają się poddać”. Jest pochwałą twórczej wolności. Twórcy filmu, mimo że opowiadają o szaleństwie, od którego nie ma ucieczki, nie odmalowali „Przeżyć: metody Houellebecqa” w czarnych barwach. W filmie znajdziemy elementy komiczne i tragiczne.
 
22.11 TWÓJ VINCENT
Pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie. Film opowiada o pełnym pasji, ale nieszczęśliwym życiu van Gogha i jego tajemniczej śmierci.
 
29.11 PO TAMTEJ STRONIE
Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.
 
Bilety: 13 zł. Karnet miesięczny: 40 zł.
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPOCZĄTEK…
Następny artykułLAMPARSKA NA JESIENNEJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here