PINY, KATY I ZDROWIE

1208

 

Jesień to znakomity czas na zadbanie o swoje zdrowie. Nie można zapadać w „sen zimowy”, bo wiosną będziemy mieli dużo do nadrobienia…

Centrum Masażu Madoi z ul. Porannej  we Wrocławiu znacznie rozszerzyło swoją ofertę. Do zespołu Pani Joanny Radzewicz dołączyła Natalia Leja, a niedługo ekipę wzmocni trener personalny Mariusz Szpyra. Do korzystania z usług zaprasza wszystkich od młodych do seniorów.

Choroba cywilizacyjna

Natalia Leja pochodzi z Przemyśla, gdzie w tamtejszej Polonii grała w siatkówkę. Kontuzja spowodowała, że siatkarka wybrała studia na AWF we Wrocławiu, ale na kierunku fizjoterapia oraz równolegle policealne studium na kierunku masażysta. Obecnie bierze udział w kursie dla specjalistów osteopatycznej terapii kręgosłupa.

  • Bóle kręgosłupa to już zjawisko niemal naturalnie związane z rozwojem cywilizacji – mówi Pani Natalia. – Większość z moich pacjentów to pracownicy korporacji, spędzający większość czasu przed komputerem. W Madoi zaczynamy od diagnozy, specjalistycznych testów, wywiadu. Zlokalizowanie przyczyny bolącego kręgosłupa jest najważniejsze. Każda informacja jest ważna. Nie wszyscy wiedzą, że problemy jelitowe mogą mieć związek z bólem w odcinku lędźwiowym, a napięte struktury w odcinku szyjnym kręgosłupa, mogą powodować bóle głowy. Dlatego ten wywiad jest istotny. Po kilku sesjach fizjoterapeutycznych ból przechodzi, ale nie zapominajmy o profilaktyce. Wiedzą o tym sportowcy, którzy zależnie od przypadków, korzystają z fizjoterapii raz na kilka miesięcy, a nawet co kilka tygodni.

Kompleksowo

W Madoi do pacjenta podchodzi się kompleksowo. Natalia Leja jest także fachowcem od pinoterapii. To metoda opracowana przez Polaka, lek.med. Radosława Składkowskiego. Łączy w sobie elementy medycyny wschodniej, chińskiej oraz zdobycze naukowe medycyny zachodniej. Dlatego mamy tutaj akupunkturę, terapię manualną, pracę z powięzią itd. Wykorzystuje się takie narzędzia jak piny czy katy. Brzmi to dość egzotycznie, ale z zabiegów można korzystać bez obaw. Każda terapia jest dostosowana indywidualnie do konkretnego pacjenta.

Do Madoi trafiają nie tylko osoby z problemami z kręgosłupem. Pinoterapia czy nawet klasyczne masaże pomagają walczyć ze stresem, pozwalają w „wyciąganiu” z depresji. To kolejne choroby cywilizacyjne, które we współczesnym, pędzącym świecie dotyczą wielu z nas.

Tkanki głębokie

  • Jeśli chodzi o masaż, oferujemy różne jego rodzaje – mówi Natalia Leja. – Ja, między innymi, stosuję masaż tkanek głębokich. Być może ta nazwa brzmi groźnie, ale to nic strasznego. Pracujemy z tkankami miękkimi (mięśnie, powięź, więzadła, przegrody międzymięśniowe), dostosowując dawkę indywidualnie. Zabiegi pomagają każdemu, bez względu na wiek, czy poziom aktywności fizycznej. Każdy ma prawo do do życia bez bólu. Nie można lekceważyć pierwszych sygnałów od organizmu. Dlatego zapraszamy do Madoi nie tylko pracowników biur, ale wszystkich, którzy chcą być zdrowsi.

———————

www.madoi.pl

WROCŁAW  ul. Poranna 27a

tel. 661 832 611

tel. 693 162 465

Rejestracja także przz booksy:

madoi.booksy.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here