TYTUS, ROMEK I …

533

Takiej wystawy komiksu do tej pory nie było! Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.


Dla tysięcy fanów będzie to powrót do krainy dzieciństwa. W Centrum Historii Zajezdnia gości wystawa, która jest hołdem złożonym Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu oraz ucieleśnieniem marzeń fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat swoich ulubionych bohaterów.
Papcio Chmiel jest autorem kojarzonym przez wszystkie bez wyjątku pokolenia. Jego bohaterowie: Tytus, Romek i A’Tomek są rozpoznawalni zarówno przez emerytów jak i przedszkolaków.
Dla gości Centrum Historii Zajezdnia, wejście na wystawę będzie niczym powrót do krainy dzieciństwa. Wszystko dzięki wizualizacjom wiernym komiksowi w wymiarze 1:1. Znajdą się tu atrakcje dla młodszych i starszych. Wśród nich m.in. szukanie ukrytych liter tworzących hasło, układanie swojej wersji dialogu między postaciami, podróż do wnętrza Ziemi, duża dawka informacji na temat komiksu, a przede wszystkim sporo humoru poprzez ukazanie najciekawszych plansz z serii o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.
Ideą główną ekspozycji będzie świat fantastycznych pojazdów profesora Talenta i jego Instytut Wszechzbytków, gdzie pojazdy te powstają. Wśród nich m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz, do którego nie tylko można będzie wsiąść i poczuć się jak pilot, ale i uczestniczyć w podróży do wnętrza Ziemi.
Weekend z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem
6 oraz 7 stycznia w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących otwarciu wystawy, które zgodnie z maksymą Papcia Chmiela będą bawić i uczyć jednocześnie.
W programie między innymi:
• rodzinne gry planszowe, warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami,
• fotobudka, w której będzie można zrobić sobie sesję zdjęciową z bohaterami komiksów,
• prezentowane przez aktorów komiksowe sceny,
• pokazy filmu „Tytus Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń” w kinie Zajezdni
• możliwość stworzenia autorskich losów komiksowych bohaterów.
Organizatorem wystawy Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela – Instytut Wszechzbytków profesora Talenta jest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.

Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela
6 stycznia – 25 marca 2018 roku | Centrum Historii Zajezdnia | WSTĘP WOLNY
Ekspozycja dostępna dla publiczności od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Zajezdni.

(jw)

Fot. (arch.chz)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPOMAGAMY
Następny artykułGRRRAMY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here