MIĘDZYKULTUROWO

704

 Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we współpracy z Gminą Wrocław (Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego) zapraszają na IV Targi Edukacji Międzykulturowej, które odbędą się w dniach 7-8 marca 2018 r. w Oratorium Marianum we Wrocławiu (Uniwersytet Wrocławski, pl. Uniwersytecki 1) w godz. 10:00-15:00. Tegoroczne Targi odbędą się pod hasłem: „Empatia, otwartość, integracja. Co widać z drugiej strony?”

Celem Targów jest prezentacja organizacji i ekspertów działających na rzecz integracji i podnoszenia kompetencji międzykulturowych, a także integracja środowiska i osób działających w obszarze edukacji międzykulturowej. Po raz drugi będzie to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym – z udziałem ekspertów i organizacji z Niemiec.

Pierwszego dnia zostaną zaprezentowane inspirujące projekty dla placówek edukacyjnych we Wrocławiu, oferty szkoleń i warsztatów dla nauczycieli, inicjatywy Gminy Wrocław i organizacji pozarządowych, a także prezentacje nowatorskich metod pracy na rzecz otwartości dzieci, młodzieży, cudzoziemców i mieszkańców naszego miasta. Dagna Lewandowska z Komisji Europejskiej przedstawi ofertę edukacyjną i działania instytucji podczas wystąpienia pt. „Zjednoczeni w różnorodności. Dobre praktyki Komisji Europejskiej w Polsce”.

Drugiego dnia odbędzie się debata z udziałem ekspertów z partnerskiego regionu Saksonii pt. „Empatia, otwartość, integracja. Perspektywa Niemiec” – na temat wyzwań i skutecznych metod pracy w edukacji międzykulturowej.  Moderatorem wydarzenia będzie Steffen Möller.

Na Targi zapraszamy pracowników wrocławskich przedszkoli, szkół, wyższych uczelni i innych instytucji zajmujących się edukacją międzykulturową – nauczycieli, dyrektorów, wykładowców, edukatorów, bibliotekarzy, animatorów kultury oraz wszystkie osoby żywo zainteresowane tematyką edukacji międzykulturowej.

Organizatorem Targów Edukacji Międzykulturowej jest Gmina Wrocław (Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego), honorowy patronat nad Targami po raz drugi objął Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a współorganizatorami są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu.

(wcrs)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here