GITARATON STARTUJE

449

Milicki Maraton Gitarowy „GITARATON” organizowany jest przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Miliczu i Gminę Milicz. Inicjatorami wydarzenia są Jolanta Wybierała, dyrektor SM I stopnia w Miliczu oraz Leszek Zaleski, nauczyciel i dyrektor artystyczny festiwalu. Od pierwszej edycji patronat nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech oraz Ośrodek Kultury Milicz i Stowarzyszenie 102.

Patronat medialny nad impreza objęli: Telewizja Powiatu Milickiego, Głos Milicza, Dolnośląski Portal Kulturalny Brzmienie M oraz Gazeta Piastowska.

Trzy dni maratonu gitarowego to wykłady, mini koncerty w ramach „Sceny Młodych”, konkurs „Improwizuj” oraz lekcje mistrzowskie, które w tym roku poprowadzą gitarzyści i pedagogowie Łukasz Kuropaczewski i Marek Mikulski. Uczestnikami Gitaratonu są uczniowie szkół muzycznych z Milicza, Wrocławia i innych miejscowości.

W tegorocznej edycji GITARATONU nie zabraknie również gwiazd: w niedzielę 11 marca wystąpi światowej sławy wirtuoz gitary klasycznej Łukasz Kuropaczewski (kościół p.w. św. A. Boboli, godz. 19.00), w poniedziałek z jazzowym repertuarem wrocławsko-poznańska formacja Leszek Zaleski Quartet (sala KOM, godz. 18.00), a we wtorek bluesowy J.J. Band z Jeleniej Góry (sala KOM, godz. 18.00). Na wszystkie koncerty wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na stronie GITARATONU na facebooku.

(ew)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŁADNIE GRAJĄ
Następny artykułSTRUKTURY KOBIECE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here