MAREK SITARSKI

3752

Marek Sitarski – aktor teatralny i filmowy, tekściarz, kompozytor, wokalista, reżyser.

W latach 1994 – 95 występował w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi, w 1995 – 2004 w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, od 2004 w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Obecnie pracuje w teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. Jest założycielem teatru „Brzdąc”.

Ma w swoim dorobku wiele ról i epizodów filmowych: trener bokserski Anatol Skaza w teatralnej (2000) i telewizyjnej (2001) wersji głośnej legnickiej „Ballady o Zakaczawiu”, w latach 2003-2006 występujący także w epizodycznych rolach w serialach telewizyjnych (m.in. „Dziki 2”, „Fala zbrodni” „Boża podszewka 2”, „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość”). Zagrał w filmie Przemysława Wojcieszka „W dół kolorowym wzgórzem” (2004).

Jego działalność artystyczna nie kończy się jednak na graniu. Wielbiciele jego talentu zapewne pamiętają „Liście” i „Pomidory” – recitale, które powstały podczas jego pobytu w Legnicy. Marek Sitarski to artysta nieskomplikowany, powalający prostotą i tekstami, które są zrozumiałe nawet przez tych, którzy średnio słuchają. Artysta undergroundu mało koncertujący, jak już gra to raczej w piwnicach i dla koneserów. Jego utwory łatwo wpadają w ucho a jeszcze szybciej wypadają drugim. Muzyka prosta niczym prosta matematyczna sięgająca prostej żeby w konsekwencji wyjść na Prostą.

Głównie gra dynamiki i liryki niektóre utwory jeszcze nie są przebojami, ale to kwestia czasu.

Ma dla Państwa kilka ciekawych ofert:

  • spektakle lalkowe dla dzieci „Kopciuszek „ oraz „Stoliczku nakryj się”. Oba spektakle są barwne, dynamiczne, z wieloma piosenkami oraz ciekawą oprawą plastyczną. Dzieci bardzo chętnie oglądają te spektakle.
  • monodram „Jak zjadłem psa” dla widza dorosłego i młodzieży (spektakl nagrodzony m.in. we Wrocławiu na Wrostja , wyróżnienie na kaliskich spotkaniach teatralnych oraz Grand Prix na festiwalu w Hanowerze).
  •  recital autorski ze świetnymi muzykami i ciekawą muzyką i tekstami.                                                       KONTAKT

    e-mail: bellanikasound@gmail.com
    tel.kom. 729835520

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRYSZARD KURJATO
Następny artykułTHE LESS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here