THE VETS

2588


Pod koniec 
2017 Arturro, Marek i Vojtek postanowili wspólnie od czasu do czasu pograć punkskareggae. Nazwa THE VETS to taki „amerykanizm”, chodzi o weteranów, a nie weterynarzy. W marcu 2018 zagrali pierwszy oficjalny koncert we wrocławskim klubie Alive.

DEBIUTANCKA PŁYTA „Ska – ranie” ukazała się w 2021 roku. Także w 2021 utwór The Vets „Skaranie” znalazł się na składance Polska Scena Punk vol. Rok 2022 to epka „Odejdź” opublikowana na popularnych platformach online oraz kolejny udział The Vets na składance Polska Scena Punk vol.5.

Ekipę tworzą:

Bartek Dolewski – perkusja, współpracujący z heavymetalowymi zespołami Warbell, Wolffrider, Dead Mind oraz TONY.


Arturo Cicatriz (Sznyta) – wokal, gitara, harmonijka, tekściarz. Brał czynny udział w pierwszych próbach punkowego FORT BS (1983). Potem mieszkał i grywał m.in. w Rosji, na Wyspach Brytyjskich i w Hiszpanii (ex- DOBRA DOBRA, obecnie NIC)

Paweł Pajdo – gitara, założyciel, gitarzysta we wrocławskim STANIE OSKARŻENIA, oraz bandu PRAWDA, basista legendarnej formacji ZWŁOKI, aktywny w warszawskim projekcie SZMATA, gdzie grał m.in. z Robertem Brylewskim.


Dimi – saksofony, instrumenty klawiszowe (ex. TEMPLARIUSZE FJUŻYNU), gra w wielu projektach jazzowych


Borys – instrumenty perkusyjne, wokal. Grał w latach 80 ubiegłego wieku w legnicko-jaworskiej nowofalowej formacji BRAMBORY A ZELENINA, a później we wrocławskim RED ROAD.


Marek – bass, współtworzył na początku lat 80. legnicką scenę „niezależną” (m.in. TOA, SPEEDY GONZALES, AGNOSTIC MANTRA, zin EuropaIII). Bass w zimnofalowym THE LESS.


Vojtek/Danek – wokalista, wcześniej śpiewający we wrocławskich zespołach SAMO BIAŁKO oraz SAKRA.

Krzysztof „Krzewik” Janiszewski – założyciel legendarnej formacji MIKROFONY KANIONY, po latach wojaży po świecie wrócił do rodzinnego Lubina, gdzie gra w zespole BAŁAGAN.

Szymek „Kwinto” – trąbka, utalentowany młody człowiek z Lubina. Także trąbi w BAŁAGANIE.

Jarek Goszczyński – saksofon (gra m.in. w NANDO DEL RIO), zaangażowany w wiele projektów jazzowych, na razie tylko sesyjnie w Vetsach.

https://www.facebook.com/TheVetsSKA

https://www.youtube.com/channel/UCm_43kqx_3K7qEIEZKmy9UQ

 

Zapraszamy do współpracy.
e-mail: bellanikasound@gmail.com
tel.kom. 729835520

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKOMPETENCJE
Następny artykułRYSZARD KURJATO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here